Jagiellonia Białystok. Potwierdziło się, że Rumuni nie leżą wicemistrzom Polski

Jakub Laskowski
Przemysław Frankowski doznał kontuzji i nie dokończył sparingowego starcia z CFR Cluj Jagiellonia.pl
Żółto-Czerwoni przegrali 0:3 z mistrzem Rumunii CFR Cluj w sparingu rozegranym w Kępie koło Sochacina, gdzie wcześniej podopieczni Ireneusza Mamrota przebywali na zgrupowaniu. Martwi wynik i kontuzja Przemysława Frankowskiego.

Skrzydłowy białostoczan spotkanie z rumuńskim zespołem zaczął w podstawowym składzie, ale boisko opuścił już w 25 minucie. Reprezentant Polski ucierpiał w starciu z obrońcami. Frankowski, jak informuje klubowy twitter Jagiellonii, podkręcił staw skokowy.

Pomocnik Jagi zszedł z murawy, gdy jego zespół przegrywał już 0:1. Białostoczanie źle rozpoczęli to spotkanie i już w 5 minucie stracili gola. Defensorzy wicemistrzów Polski co prawda przy pierwszym dośrodkowaniu z rzutu rożnego zachowali się wzorowo, ale przy poprawce George Tucudeana byli bezradni.

Jagiellończycy w pierwszej połowie trzykrotnie zagrozili bramce Rumunów. Próbowali Mateusz Machaj, Dejan Lazarevic i Taras Romanczuk, ale brakowało im dokładności. Najbliżej wyrównującego trafienia był Ukrainiec, który nieznacznie pomylił się główkując po centrze Guilherme.

Po przerwie wciąż więcej działo się pod bramką Jagiellonii. W 56. minucie mistrz Rumunii udokumentował przewagę, trafiając do siatki po raz drugi w tym meczu. Przytomnie w polu karnym Jagiellonii zachował się Valentin Costache i z kilkunastu metrów pokonał Mariana Kelemena.

Cztery minuty później szkoleniowiec Jagi zdecydował się wymienić niemal całą jedenastkę, pozostawiając na placu jedynie Martina Pospisila. To jednak nie zmieniło poczynań naszego zespołu. Żółto-Czerwoni próbowali zdobyć bramkę kontaktową, ale ich zapędy gasły z każdą udaną interwencją obrońców rywali.

Gdy wydawało się, że wynik nie ulegnie już zmianie, faulu w szesnastce, dopuścił się Rafał Grzyb. Jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał Aleksandru Paun.

Potwierdziło się, że rumuńskie ekipy nie leżą białostoczanom, którzy odnotowali dziewiątą porażkę z rzędu z rywalem z tego kraju. Bardziej niż wynik martwi jednak kontuzja Przemysława Frankowskiego, który ze względu na obowiązki reprezentacyjne później zaczął przygotowania do nowego sezonu.

Jagiellonia Białystok - CFR Cluj 0:3 (0:1). Bramki: 0:1 - Tucudean (5), 0:2 - Costache (56), 0:3 - Paun (90-karny).

Jagiellonia: Kelemen (60. Sandomierski) - Wójcicki (46. Grzyb), Runje (60. Klemenz), Mitrovic (60. Guti), Guilherme (60. Bodvarsson), Romanczuk (60. Wlazło), Frankowski (25. Novikovas, 60. Adamec), Machaj (46. Burliga), Pospisil, Lazarevic (60. Bezjak), Sheridan (60. Klimala).