Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:2 - bramki, gole YouTube (zdjęcia, wideo)

Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:2. Bramki strzelili Dawid Szymonowicz (od lewej), Konstantin Vassiljev i Taras Romanczuk Anatol Chomicz
Białostoczanie rzutem na taśmę pokonali Górali. Jagiellonia - Podbeskidzie 3:2

To był horror ze szczęśliwym zakończeniem. Jagiellonia do 79. minuty przegrywała przy Słonecznej 1:2 z Podbeskidziem Bielsko-Biała, by wspaniałym finiszem odmienić losy spotkania. Decydujący cios zadał w 93. minucie Taras Romanczuk.

Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie 0:3. Kłótnia po meczu. Probierz vs. kibice (zdjęcia, wideo)

Wcześniej Ukrainiec nie mógł być z siebie zadowolony, bo to on sprokurował na początku potyczki rzut karny, wykorzystany przez Adama Mójtę. Na szczęście szybko wyrównał Dawid Szymonowicz, strzelając swego pierwszego gola w ekstraklasie. Pozyskany ze Stomilu Olsztyn zawodnik celnie uderzył głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piotra Tomasika.

Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:2 - bramki, gole YouTube

Emocje w drugiej połowie rosły z każdą chwilą, bo obu drużynom remis niewiele dawał. W 74. minucie rezerwowy Górali Mateusz Szczepaniak z blisko posłał futbolówkę do siatki i zrobiło się bardzo źle. Ale Jaga nie odpuściła. Pomógł jej w tym błąd bramkarza gości Emilijusa Zubasa, który przepuścił pod brzuchem piłkę po strzale z rzutu wolnego Konstantina Vassiljeva. Kiedy wydawało się, że będzie 2:2, genialną akcję przeprowadził Karol Świderski i zagrał do Romanczuka. Ukrainiec uderzył płasko, futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do bramki, a w obozie Jagi zapanował szał radości.

Po wygranej utrzymanie się w lidze jest bardzo blisko, a Podbeskidzie spadło na ostatnie miejsce w tabeli i spadek do I ligi stał się bardzo realny.

Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:2. Euforia po bramce YouTube

Michał Probierz dyskutował z kibicami po meczu Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:3

Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie 0:3. Kłótnia po meczu. ...

WYNIK

Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:2 (1:1).

Bramki: 0:1 - Mójta (17-akrny), 1:1 - Szymonowicz (32), 1:2 - Szczepaniak (74), 2:2 - Vassiljev (80), 3:2 - Romanczuk (90).

Żółte kartki: Romanczuk - Deja, Chmiel, Baranowski.

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).

Widzów: 7453.

Jagiellonia: Drągowski - Burliga, Guti, Szymonowicz, Tomasik, Frankowski (62. Świderski), Grzyb, Romanczuk, Vassiljev, Mackiewicz (74. Grzelczak), Cernych (90. Mystkowski).

Podbeskidzie: Zubas - Tarnowski, Baranowski, Piacek, Kolcak, Mójta (78. Pazio), Możdżeń (69. Szczepaniak), Deja (46. Sloboda), Kato, Chmiel, Demjan.

Polub Sport na Poranny.pl na FB i bądź zawsze na bieżąco!

Jesteś kibicem Jagiellonii Białystok? Myślisz, że wiesz o tej drużynie prawie wszystko? Przekonaj się i rozwiąż test. Łatwo nie będzie. Test wiedzy o Jagiellonii Białystok