Jagiellonia Białystok - Orzeł Kolno 4:1, Wigry Suwałki - Vetra Wilno 1:3

Tomasz Dworzańczyk (wdr) [email protected] tel. 085 748 95 34
Młodzież Jagi bez trudu uporała się w Białymstoku z Orłem Kolno.
Młodzież Jagi bez trudu uporała się w Białymstoku z Orłem Kolno. Fot. Anatol Chomicz
Zawodnicy Jagiellonii Białystok występujący w Młodej Ekstraklasie bez problemu pokonali trzecioligowego Orła Kolno 4:1 w spotkaniu rozegranym na sztucznej murawie boiska MOSP. W innym meczu kontrolnym drugoligowe Wigry Suwałki przegrały w Mariampolu z litewską Vetrą Wilno 1:3.

Wyniki

Wyniki

Jagiellonia Białystok - Orzeł Kolno 4:1 (2:1). Bramki: 1:0 - Kisiel (11), 1:1 - Brzeziński (18), 2:1 - Steć (45), 3:1 - Stachelski (50), 4:1 - Hryszko (90).

Jagiellonia: Majewski (46. Czapliński) - Hryszko (46. Plaga), Naliwajko (46. Grodzki), Mogielski, Sulkowski (70. Hryszko), Niedziela (15. Świderski), Kisiel (70. Murawski), Murawski (46. Komosa), Grudziński (46. Sulejmanow), Steć (70. Grudziński), Wójcik (46. Stachelski).

Wigry Suwałki - Vetra Wilno 1:3 (1:3). Bramka dla Wigier: Stasiak (32).

Wigry: Barwicki (46. Masłowski) - Bucholc, Rogoziński, Makarewicz, Bajko, Makuszewski, Drągowski (84. Wójcikowski), Rybkiewicz, Radzio, Kleczkowski (46. Świerzbiński), Stasiak (85. Pomian).

Zespół z Kolna przewyższał nas szybkością, ale oni są na innym etapie przygotowań. My jesteśmy bezpośrednio po zgrupowaniu, na którym pracowaliśmy głównie nad siłą i wytrzymałością - mówi Sławomir Kopczewski, trener młodej Jagi.

Strzelił gola do szatni

Mimo tych różnic żółto-czerwoni nie mieli problemów z efektownym zwycięstwem. Pierwsza połowa była dość wyrównana i wydawało się, że po strzałach Adama Kisiela dla Jagi i Roberta Brzezińskiego dla Orła - zakończy się remisem. W ostatniej minucie przed przerwą "gola do szatni" strzelił dla gospodarzy Michał Steć, który przelobował bramkarza gości.

- Michał rozegrał bardzo dobre spotkanie i zasługuje na szczególne słowa uznania - mówi Kopczewski. - Co do innych zawodników, to jeszcze bym się wstrzymał z pochwałami - dodaje.

Szkoleniowiec na początku drugiej połowy dość często upominał Bartosza Stachelskiego, który zamiast odegrać piłkę lepiej ustawionym partnerom, próbował w pojedynkę przesuwać się do przodu.

- Bartek jeszcze ma sporo nawyków juniorskich i czas najwyższy, aby się ich pozbył - tłumaczy Kopczewski.

Utalentowany napastnik pięć minut po przerwie podwyższył jednak na 3:1, trafiając do pustej bramki. Zasługę za tego gola należy przypisać Steciowi, który w pojedynkę oszukał obronę rywali.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego bramkarza Orła po raz czwarty pokonał Michał Hryszko, ustalając wynik spotkania na 4:1.

- Ważne, że obyło się bez większych kontuzji. A że gra nie była jeszcze najładniejsza? Przyjdzie na to czas - podsumowuje Kopczewski.

Zanosiło się na pogrom

W litewskim Mariampolu Wigry przegrały 1:3 z Vetrą Wilno, czołowym zespołem tamtejszej ekstraklasy. Był to kolejny sparing, w którym suwalczanie zagrali w mocno okrojonym składzie.

- Vetra szybko strzeliła dwa gole i obawiałem się, że powtórzy się lanie, jakie ostatnio sprawił nam Widzew - przyznaje Zbigniew Kaczmarek, szkoleniowiec suwalczan. - Na szczęście później już było tylko lepiej, moi podopieczni pokazali charakter.

Jeszcze w pierwszej połowie kontaktową bramkę zdobył Łukasz Stasiak, szansę na wyrównanie zmarnował Maciej Makuszewski, a Vetra znowu zwiększyła przewagę.
W drugiej części Wigry nie wykorzystały kilku dogodnych okazji, a najlepszą - sytuację sam na sam z bramkarzem zmarnował Piotr Rybkiewicz.