Jagiellonia Białystok - MOSP Białystok 2:1

Wojciech Konończuk [email protected] tel. 85 748 95 31
Piłkarze MOSP w derbach Białegostoku nie sprostali Jagiellonii, przegrywając z sąsiadami 1:2 Andrzej Zgiet
W szóstej kolejce Centralnej Ligi Juniorów doszło do derbowego meczu dwóch białostockich drużyn. W Juchnowcu Dolnym Jagiellonia pokonała 2:1 ekipę Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego.

Jak na derby przystało, spotkanie było emocjonujące, a rozstrzygniecie padło w końcówce, kiedy komplet punktów jagiellończykom zapewnił Emil Gajko.

- To był z pewnością fajny mecz, w którym padły ładne bramki i wiele było walki, a piłkarze zostawili na boisku dużo zdrowia - komentuje trener Jagi Samuel Tomar. - Cieszę się, że moi piłkarze wytrzymali stres i zdobyli cenne trzy punkty - dorzuca.

W pierwszej połowie przeważali gospodarze, a najbliżej szczęścia był Karol Buzun, który z dystansu trafił w poprzeczkę. W rewanżu słupek bramki rywali ostemplował z rzutu wolnego Jakub Sołowiej. W 31. minucie Jaga objęła prowadzenie, po uderzeniu Dawida Bieleckiego.

- Szkoda tej sytuacji, bo to raczej miało być bardziej dośrodkowanie niż strzał i sporo było w całej akcji przypadku - relacjonuje opiekun MOSP Mirosław Mojsiuszko. - W każdym razie od tego momentu musieliśmy gonić wynik. Po przerwie przejęliśmy inicjatywę i dążyliśmy do remisu - dorzuca.
Wyrównał 58. minucie z rzutu wolnego rezerwowy gości Kacper Jagłowski.

- Mogliśmy bronić punktu, ale interesowało nas zwycięstwo i nie kalkulowaliśmy, podobnie jak nasi przeciwnicy. Dlatego wpuściłem na boisko ofensywnych piłkarzy, by powalczyć o całą pulę. Niestety, w końcówce nadzialiśmy się na kontrę, która zadecydowała o końcowym rezultacie - kontynuuje Mojsiuszko.

Pięć minut przed końcowym gwizdkiem sędziego na solowy rajd zdecydował się bardzo dobrze dysponowany Buzun, który przedrylował czterech przeciwników i wyłożył piłkę Gajce, a ten dopełnił formalności.

- To bardzo ważne zwycięstwo, bo ponieśli straty punktowe na początku sezonu i teraz musimy je nadrabiać. Wygrana w derbach Białegostoku jest istotne, ale nie będzie czasu na świętowanie, bo już w następnej kolejce gramy kolejne derby, tym razem regionu z ŁKS 1926 Łomża - kończy Tomar.
A łomżanie nie sprostali w Warszawie Legii 1:3, chociaż nie muszą się wstydzić tego, co pokazali w stolicy. Wynik nie oddaje przebiegu wydarzeń, bo znacznie lepiej prezentowali się przyjezdni, którzy mogą mieć do siebie pretensje o brak skuteczności. Podopieczni Sławomira Sasinowskiego zmarnowali kilka znakomitych okazji podbramkowych, a sami tracili gole po prostych błędach.
Zaczęło się bardzo niefortunnie, bo przy przewadze łomżan Legia zdobyła dwie bramki. Po kwadransie z rzutu karnego trafił Mateusz Wieteska, a wkrótce potem prowadzenie legionistów podwyższył Rafał Makowski.

Kiedy na początku drugiej połowy gospodarze zadali kolejny cios, ekipie Sasinowskiego pozostało już tylko ratować twarz. Udało się w 62. minucie, kiedy honorowe trafienie zaliczył Patryk Godlewski.
Rozgrywki rundy jesiennej przekroczyły półmetek i wszystkie podlaskie drużyny są w środku stawki. Ciężko będzie się włączyć do boju o najwyższej laury (do walki o medal mistrzostw Polski awansują dwie drużyny), ale i widmo spadku jak na razie naszym ekipom nie zagląda w oczy.

WYNIKI 6. KOLEJKI

Jagiellonia Białystok - MOSP Białystok 2:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Bielecki (31), 1:1 - Jagłowski (58), 2:1 - Gajko (86).
Jagiellonia: Karpieszuk - Czaczkowski, Łupiński, Jadacki, Zińczuk (80. Bukowski), Jastrzębski (75. Dawidowicz), Samluk, Kuriata (70. Kulikowski), Bielecki (90. Anikiej), Gajko, Buzun.
MOSP: Kucaczuk - Szymosiuk, Wiszowaty, Chmielewski (46. Jagłowski), Lingo, Matwiejczuk, Nowacki, Bayer (65. Werenczuk), Sołowiej, Grabowski (70. Kondracki), Suchodolski.
Legia Warszawa - ŁKS 1926 Łomża 3:1 (2:0). Bramki: 1:0 - Wieteska (15-karny), 2:0 - Makowski (24), 3:0 - Najemski (49), 3:1 - Godlewski (62).
Olimpia Elbląg - UKS SMS Łódź 1:5, Polonia Warszawa - AP ŁKS Łódź 4:0, Sokół Ostróda - Stomil Olsztyn 0:6, GKS Bełchatów - Broń Radom 3:2.

Program 7. kolejki
5-6 października: ŁKS Łomża - Jagiellonia, MOSP - Stomil, Broń - Olimpia, ŁKS Łódź - Bełchatów, Sokół - Polonia, SMS Łódź - Legia.