Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:0. Miał być hit. Wyszedł festiwal kartek (zdjęcia)

(adek)
Jagiellonia Białystok zremisowała z Legią Warszawa, mimo że goście grali przez godzinę w dziesiątkę Anatol Chomicz
19 308 widzów zasiadło na trybunach Stadionu Miejskiego w Białymstoku, aby obejrzeć hit sezonu, czyli spotkanie Jagiellonii z Legią Warszawa. Starcia obu drużyn zawsze wywoływały mnóstwo emocji. Jednak tym razem mecz w ramach 8. kolejki PKO Ekstraklasy nie dał kibicom radości z bramek.

To był festiwal, ale nie goli, a żółtych kartek. Już w trzeciej minucie meczu Jarosław Niezgoda zobaczył żółty kartonik za brzydki faul na Luquinhasa. Mimo upomnienia nie zwolnił tempa i w piątej minucie po dobrym podaniu omal nie zdobył gola. Z ósmego metra zablokował go Ivan Runje.

Druga żółta kartka w tym meczu pojawiła się po faulu Jesusa Imaza na Igorze Lewczuku w szóstej minucie.

Trzecie "żółtko" spotkania wskoczyło na konto Luisa Rochy za faul taktyczny w dwudziestej piątej minucie.

Natomiast w dwudziestej ósmej żółty kartonik zobaczył Taras Romanczuk za skoszenie Luquinhasa.

Na tym się nie skończyło. W trzydziestej piątej minucie Luis Rocha za ostre i spóźnione wejście w Martina Pospisila dostał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Legioniści musieli kończyć mecz w dziesiątkę i do przerwy nikt już nie kwapił się do otrzymania żółtego kartonika.

Dopiero w siedemdziesiątej dziewiątej minucie kartkę zobaczył Zoran Arsenić, który nie był w stanie przepisowo zablokować Jose Kante.

W osiemdziesiątej dziewiątej minucie żółta kartka trafiła do Artura Jędrzejczyka za ostre wejście w Jakuba Wójcickiego w walce o górną piłkę.

Natomiast w dziewięćdziesiątej minucie kartkę zobaczył Ivan Runje za skoszenie Cafu, który ruszył z kontrą. To rozzłościło zawodników obu drużyn, którzy doskoczyli do siebie.

Z kolei w dziewięćdziesiątej drugiej minucie żółtą kartką został ukarany Cafu.

W dziewięćdziesiątej czwartej minucie Juan Camara upadł w polu karnym Legii po kontakcie z Andre Martinsem. Po gwizdku sędziego wszyscy wyczekiwali karnego. Ten jednak ukarał żółtą kartką Hiszpana za symulowanie faulu.