Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 1:0. Hiszpan zmarnował karnego, ale kapitan naprawił jego błąd i jest zwycięstwo!

Żółto-Czerwoni zasłużenie pokonali Lechię Gdańsk i oddalili się od strefy spadkowej Wojciech Wojtkielewicz
Adrian Siemieniec świetnie zadebiutował w roli trenera Jagiellonii. W niezwykle ważnym meczu białostoczanie wygrali u siebie 1:0 z Lechią Gdańsk, po golu Tarasa Romanczuka. Dzięki kompletowi punktów Żółto-Czerwoni odskoczyli na cztery oczka od strefy spadkowej PKO Ekstraklasy i mogą z optymizmem patrzeć na najbliższą przyszłość. Wreszcie zagrali dobre spotkanie od początku do końca, nie stracili prowadzenia i odnieśli zasłużone zwycięstwo.

W porównaniu do wyjazdowego meczu ze Stalą Mielec (1:1), kiedy Jagę prowadził jeszcze Maciej Stolarczyk, jego następca dokonał trzech zmian. W obronie pauzującego za kartki Miłosza Matysika zastąpił Michał Pazdan, a Dusana Stojinovicia - Israel Puerto, a na prawym wahadle zamiast Pawła Olszewskiego mecz zaczął Tomas Prikryl.

Jagiellonia - Lechia 1:0. Co ten Imaz wyrabiał przy karnym!

W pierwszej połowie Jagiellonia była stroną przeważającą. Pod bramką Zlatana Alomerovicia nie wydarzyło się praktycznie nic ciekawego, za to Dusan Kuciak miał kilka okazji do wykazania się. Golkiper gości obronił strzał z ostrego kąta Tarasa Romanczuka, po uderzeniu głową Pazdana z pomocą przyszedł mu jeden z obrońców, a tuż przed przerwą uderzenie Rui Nene z niewielkiej odległości zablokował Mario Maloca. Tyle, że chorwacki defensor Lechii zrobił to ręką i sędzia Damian Sylwestrzak podyktował rzut karny.

Futbolówkę na 11. metrze ustawił Imaz i próbował dwukrotnie, bo przy pierwszej próbie Kuciak opuścił linię bramkową i arbiter zarządziło powtórkę. Nic to nie zmieniło, bo w obu przypadkach Hiszpan uczynił to w sposób skandaliczny i golkiper gdańszczan obronił z dziecinną łatwością.

Imaz niedawno równie beznadziejnie i też dwukrotnie zmarnował karne w spotkaniu z Zagłębiem Lubin. Na jednej z konferencji prasowych zapewniał, że nie podkopało to jego pewności siebie i jest gotowy do wykonywania jedenastek. Okazało się, że nie do końca.

- Musimy opanować emocje, bo w pierwszej połowie graliśmy dobre. Byliśmy blisko siebie i na niewiele pozwalaliśmy Lechii - komentował w przerwie przed kamerami stacji Canal + Sport Michał Pazdan.

Jagiellonia - Lechia 1:0. Zapomnieli o kapitanie

Po zmianie stron przewaga Jagiellonii nie była już jednak tak oczywista, a Pazdan omal nie zdobył bramki samobójczej, kiedy nieszczęśliwie przeciął dośrodkowanie Bassekou Diabate.

Gospodarze też mieli dobre okazje. Z dystansu niebezpiecznie strzelał Puerto, Aurelien Nguiamba uderzył zbyt lekko, a Camilo Mena pogubił się w dryblingu.

Wreszcie stało się. Z rzutu rożnego precyzyjnie dośrodkował Bartłomiej Wdowik, a defensorzy Lechii zapomnieli o Romanczuku. Kapitan Żółto-Czerwonych przymierzył dokładnie i uderzył głową nie do obrony. Lechia nie była w stanie wyrównać i zeszła z boiska pokonana.