Jagiellonia Białystok - Karpaty Lwów 2:1. Zaliczyli ostatni test przed ligą. W piątek piłkarze wracają do Polski

Łukasz Sekulski (na biało) przesądził w końcówce o zwycięstwie Jagi w ostatnim sparingu przed ligą.
Łukasz Sekulski (na biało) przesądził w końcówce o zwycięstwie Jagi w ostatnim sparingu przed ligą. materiał prasowy Jagiellonii Białystok/jagiellonia.pl
Jagiellonia Białystok pokonała ukraińskie Karpaty Lwów 2:1 na zakończenie blisko trzytygodniowego zgrupowania w tureckim Belek. W piątek żółto-czerwoni wracają już do Polski i na miejscu szykować się będą do inauguracji wiosennej części rozgrywek.

Starcie z 11. ekipą ukraińskiej ekstraklasy było dla podopiecznych trenera Ireneusza Mamrota próbą generalną przed rozgrywkami ekstraklasy, które zostaną wznowione już za tydzień. Wydaje się jednak, że dla szkoleniowca Jagi bardziej miarodajny był sparing rozegrany dzień wcześniej z inną ukraińską drużyną -FK Mariupol (1:1), w którym było znacznie mniej miejsca na eksperymenty.

Przeciwko Karpatom wystąpiło więcej zawodników z tzw. zaplecza, dla których była to jeszcze szansa, by powalczyć o wyjściowy skład na pierwszy tegoroczny mecz ligowy z Piastem Gliwice (12 lutego). I trzeba przyznać, że kilku z nich mogło dać trenerowi do myślenia.

Z dobrej strony zaprezentował się na przykład Łukasz Sekulski, który od początku zagrał razem z ustawionym tym razem na lewym skrzydle Cillianem Sheridanem. Akcja tej dwójki już w 17. minucie mogła przynieść bramkę, jednak strzał Sekulskiego odbił bramkarz na rzut rożny. Chwilę później było już jednak 1:0, bowiem precyzyjne dośrodkowanie Arvydasa Novikovasa zamienił na gola Guti, który w polu karnym wyskoczył najwyżej i głową skierował piłkę do siatki.

Przed przerwą najlepszą szansę na podwyższenie wyniku zmarnował młody Mikołaj Nawrocki, który po akcji prawym skrzydłem Jakuba Wójcickiego i Rafała Grzyba miał przed sobą tylko golkipera Karpat, lecz uderzył prosto w niego. Ukraińcy w tej części gry nie mieli pomysłu na sforsowanie białostockiej defensywy i większość ich akcji kończyła się na 30 metrze przed bramką Mariusza Pawełka.

W drugiej połowie białostoczanie dość szybko dali się jednak zaskoczyć. W 58. minucie dośrodkowanie jednego z rywali próbował przeciąć Guti, do bezpańskiej piłki wyszedł Krzysztof Karpieszuk, lecz został uprzedzony przez jednego z rywali i był remis.

Stracona bramka podrażniła nieco jagiellończyków, którzy przesunęli się do przodu i zaatakowali. Nieźle wyglądał m.in. Dejan Lazarevic, który po przerwie pojawił się na boisku. To Słoweniec rozprowadził zresztą akcję, którą sfinalizował pięknym strzałem z dystansu lewą nogą Sekulski, dając żółto-czerwonym zwycięstwo.