Jagiellonia Białystok - Górnik Łęczna 1:0. Wciąż jesteśmy w grze

Jagiellonia - Górnik 1:0
Jagiellonia - Górnik 1:0 Wojciech Wojtkielewicz
To był mecz, który Jagiellonia Białystok musiała wygrać, by nadal marzyć o grupie mistrzowskiej ekstraklasy. No i udało się. Po pięknym golu Konstantina Vassiljeva żółto-czerwoni zwyciężyli 1:0 Górnika Łęczna.

W porównaniu z przegranym 1:5 meczem z Lechią Gdańsk Jagi Michał Probierz dokonał kilku zmian w podstawowym składzie. Trener Jagiellonii postawił na Brazylijczyka Gutiego w obronie, Tarasa Romanczuka w pomocy i Karola Świderskiego w ataku. Od początku aktywny był szczególnie Świderski, ale miał spore kłopoty w starciach z silniejszymi fizycznie obrońcami z Łęcznej.

Jaga przeważała, było sporo wrzutek i stałych fragmentów gry, ale kompletnie nic z tego nie wynikało. W pierwszej połowie białostoczanie nie oddali żadnego celnego strzału, a na dodatek sędzia nie zauważył faulu na Igorise Tarasovsie w polu karnym i nie podyktował jedenastki.

W drugiej odsłonie Jaga nadal przeważała i nadal miała źle ustawione celowniki. Najbliżej szczęścia był Rafał Grzyb, który trafił piłką w poprzeczkę. Cierpliwość kibiców została nagrodzona w 84. minucie. Z 20 metrów pięknie przymierzył Vassiljev, a futbolowka wpadła w okienko bramki Górnika.