Jagiellonia Białystok - Ermis Aradippou 2:0

Bogumiła Maleszewska
Marokańczyk El Mehdi Sidqy zebrał niezłe recenzje za mecz w Opalenicy z cypryjskim Ermisem Bogumiła Maleszewska
Od sparingowego zwycięstwa 2:0 z cypryjskim Ermisem Aradippou rozpoczął pracę z żółto-czerwonymi nowy trener Czesław Michniewicz, który zastąpił dotychczasowego szkoleniowca Michała Probierza.

Michniewicz nie miał zbyt wiele czasu na zapoznanie się z drużyną, gdyż nominacja spadła na niego w piątek. Dzień później dotarł do Opalenicy, którą już wcześniej zaplanowano jako miejsce sparingu z Cypryjczykami.

Nowy trener nie ma też czasu na eksperymenty, gdyż sezon ligowy staruje już za tydzień. W kadrze meczowej na Ermis zabrakło m.in. kapitana Tomasza Frankowskiego (ślub brata). W wyjściowej jedenastce znaleźli się natomiast gracze, z reguły podstawowi także u Probierza.

Próba generalna przed ligą nie wypadła najgorzej. Przeciwnicy okazali się wymagającym zespołem i grali bardzo ambitnie. Żółto-czerwoni przeważali, ale bramki padały dopiero w ostatnich 20 minutach.

Najpierw dośrodkowanie Macieja Makuszewskiego wykończył głową Thiago Cionek. Pięć minut przed końcem spotkania wynik ustalił dobrze grający El Mehdi Sidqy, który najwyżej wyskoczył przy rzucie rożnym i trafił do siatki.

Marokańczyk rozpoczął potyczkę na środku obrony i był obok Andriusa Skerli, Dawida Plizgi i Makuszewskiego wyróżniającym się graczem niedzielnego spotkania.

Jagiellonia Białystok - Ermis Aradippou 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Cionek (71), 2:0 - El Mehdi (85).
Jagiellonia: Sandomierski (63. Słowik) - Bartczak (46. Porębski), Skerla, El Mehdi, Normabuena (46. Cionek), Kupisz (46. Kukol), Hermes (46. Cetkovic), Grzyb, Seratlic (60. J. Pawłowski), Burkhardt (46. Plizga), Maycon (46. Makuszewski).