Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 1:0 (zdjęcia)

(dor, ted)
Jagiellonia Białystok pokonała u siebie Arkę Gdynia 1:0 po golu Marcina Burkhardta (na zdjęciu) Wojciech Oksztol
Jagiellonia Białystok pokonała u siebie Arkę Gdynia 1:0 po golu Marcina Burkhardta w 72. minucie. To pierwsze zwycięstwo żółto-czerwonych wiosną.

Żółto-czerwonym przez długi czas nic nie wychodziło i zanosiło się, że przełamania nie będzie. Na szczęście w odpowiednim momencie w polu karnym znalazł się Burkhardt, który prawą nogą posłał piłkę w okienko.

Białostoczanie po zwycięstwie odzyskali pozycję wicelidera i wyprzedzają Legię Warszawa o 3 punkty. Jednocześnie zmniejszyli stratę do prowadzącej Wisły Kraków do sześciu oczek, gdyż Biała Gwiazda tylko zremisowała z Koroną Kielce 2:2.

Relacja
W ekipie Michała Probierza jest kilka zmian. Od początku na boisku rozpoczną mecz młody Bartłomiej Pawłowski i Maciej Makuszewski. W obronie tym razem wariant bez kontuzjowanego Thiago Cionka, którego zastąpi Robert Arzumanjan. Na boku z defensywy z kolei Tadas Kijanskas.

Gospodarze rozpoczęli z animuszem, lecz ich efekty w pierwszych minutach kończą się na szesnastce gdynian. Piłkarze z Trójmiasta starają się szanowac piłkę i nie kwapią się do ataków.

Pierwszą groźną akcję żółto-czerwonych prowokuje obrońca Emil Noll, który w 17. minucie zagrywa tuż przed polem karnym ręką. Rzut wolny wykonuje Tomasz Frankowski, którego strzał zatrzymuje się na słupku.

Białostoczanom starczyło wigoru tylko na pierwszy kwadrans, gdyż stopniowo inicjatywę przejmują przyjezdni. Skuteczną grę uniemożliwia im jednak silny wiatr, pod który grają w pierwszej połowie. Szczęścia szukają w stałych fragmentach gry, których już mieli kilka w pierwszej połowie meczu.

W 31. minucie gdynianie są blisko objęcia prowadzenia po strzale z rzutu wolnego Nolla. Potężne uderzenie z 25 metrów trafia w poprzeczkę bramki Grzegorza Sandomierskiego.

Do przerwy niewiele się zmienia. Spotkanie stoi na miernym poziomie i na razie nic nie zapowiada, że po przerwie ma się coś zmienić.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy upływa pod znakiem gry w środku pola. Arka wcale nie jest zespołem gorszym i coraz częściej atakuje. Żółto-czerwoni jeszcze w tym fragmencie nie zagrozili, mimo że na boisku od 46. minuty gra Marcin Burkhardt, który zmienił Makuszewskiego.

W 72. mincuie Bury otrzymuje podanie z prawej strony od Tomasza Kupisza i strzałem w okienko z prawej nogi daje Jadze prowadzenie. Do tego momentu bliżsi objęcia prowadzenia byli piłkarze z Gdyni.

Do końca spotkania nic się nie zmienia. Są pierwsze wiosenne trzy punkty.

Jagiellonia - Arka Gdynia 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Burkhardt (72).

Jagiellonia: Sandomierski - Norambuena, Skerl, Arzumanjan, Kijanskas, Makuszewski (46. M. Burkhardt), Grzyb, Hermes, Kupisz, Frankowski (62. Lato), B. Pawłowski (82. Essomba).

Arka: Moretto - Bruma, Szmatiuk, Skela (67. F. Burkhardt), Noll, Labukas, Zawistowski (79. Siemaszko), Bozok, Glavina, Bednarek, Mawaye (71. Ivanovski).

Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia. Transmisja TV online. Na żywo w internecie.