Jagiellonia - All Stars Eiffage Imtech 9:3 (wideo, zdjęcia)

ted
Piłkarze Jagiellonii Białystok wysoko pokonali zespół gwiazd polskiego futbolu Eiffage Imtech All Stars 9:3. Spotkanie miało charakter towarzyski, a wpływy z biletów zostaną przekazane na rzecz Dziecięcego Hospicjum w Białymstoku.

Mecz został rozegrany w związku z rozpoczęciem budowy stadionu miejskiego w Białymstoku. Na zaproszenie konsorcjum Eiffage Imtech przyjechali na Podlasie znakomici polscy piłkarze z lat 90-tych. Niestety, w starciu z Jagiellonią większych szans nie mieli.

Prowadzenie dla żółto-czerwonych dał gol Rafała Gikiewicza, który tym razem zagrał w ataku. Golkiper Jagi ciągu 21 minut skompletował hat-trick, a dziesięć minut później dołożył kolejne trafienie.

- Trener zapytał mnie przed meczem, czy chciałbym zagrać w polu. Ucieszyłem się, bo kiedyś przez kilka lat byłem napastnikiem - mówił po meczu Giki.

Nietypowe zestawienie białostockiej jedenastki zamykał trener Michał Probierz, który zaliczył trzy asysty i nie ustępował swoim zawodnikom.

W szeregach gości pojawili się m.in. Maciej Szczęsny, Radosław Majdan, Tomasz Wałdoch, Marek Jóźwiak, Jacek Cyzio, Leszek Pisz i Radosław Gilewicz. Ten ostatni strzelił nawet dwa gole.

wynik
Jagiellonia Białystok - Eiffage Imtech All Stars 9:3 (5:1). Bramki: 1:0 - R. Gikiewicz (6), 2:0 - R. Gikiewicz (16), 3:0 - R. Gikiewicz (21), 4:0 - R. Gikiewicz (31), 5:0 - Makuszewski (42), 5:1 - Gilewicz (43), 6:1 - B. Pawłowski (53), 7:1 - Bruno (68), 8:1 - B. Pawłowski (74), 8:2- Śliwowski (82), 9:2 - Grosicki (86), 9:3 - Gilewicz.