Jaga zajęła drugie miejsce w Remes Cup Extra. Przegrała po...

Jaga zajęła drugie miejsce w Remes Cup Extra. Przegrała po karnych. (2 x wideo)

(kw)

Kurier Poranny

Aktualizacja:

Jagiellonia Białystok przegrała w serii rzutów karnych 0:2 z Cracovią Kraków w finale halowego turnieju Remes Cup Extra w Poznaniu. Mecz skończył się remisem 3:3.
    Franck Essomba w hali czuje się równie dobrze, co na normalnym boisku

Franck Essomba w hali czuje się równie dobrze, co na normalnym boisku ©fot. Wojciech Oksztol

Znakomite zawody rozegrał Franck Essomba, który strzelił dla Jagi cztery gole.

Jagiellończycy zaczęli od meczu z GKS Katowice. Trener Michał Probierz na początek wystawił następujący skład: Słowik - Kascelan, Grzyb, Kupisz, Makuszewski. Od początku białostoczanie mieli przewagę, ale Kupisz trafił piłką w słupek. Celu dopięła druga czwórka: Essomba, Cionek, B. Pawłowski i Lato. W 5. minucie, po akcji Thiago Cionka, sam na sam z Jackiem Gorczycą znalazł się Essomba i płaskim strzałem dał żółto-czerwonym prowadzenie.

Ten sam piłkarz w 11. minucie ustalił wynik spotkania (gra się 12 minut). Gol był nieco kuriozalny. Białostocki pomocnik wślizgiem wybijał piłkę spod własnej bramki, a że Gorzyca był wysunięty na środek boisku, to nie zdołał obronić. Wynik: 2:0 dla żółto-czerwonych.

W drugim meczu Jaga grała z Arką Gdynia , z którą przegrała w tamtym roku w finale. Tym razem przewaga białostoczan była duża, ale doskonale bronił Michał Szromnik z Gdyni. Dopiero w 10 minucie Essomba przyjął piłkę przy bandzie na środku boiska i po zwodzie uderzeniem w krótki róg dał Jadze zwycięstwo i awans do finału.

W decydującym spotkaniu drużyna Probierza i Cracovia Kraków stworzyły bardzo ciekawe widowisko. Pasy prowadziły już 2:0, ale Jaga doprowadziła do wyrównania. W końcówce (grano kwadrans) trafił Bartłomiej Dudzic, ale po chwili odpowiedział niesamowity Essomba.

W serii rzutów karnych pomylili się Grzyb i Cionek i turniej wygrała Cracovia.

WYNIKI GRUPY A
    Jagiellonia Białystok - GKS Katowice 2:0.
    Bramki: 1:0 - Essomba (5), 2:0 - Essomba (11).

Jagiellonia - Arka Gdynia 1:0.
    Bramka: 1:0 - Essomba (10).

Arka - Katowice 4:3.

Kolejność: 1. Jagiellonia, 2. Arka, 3. Katowice.

WYNIKI GRUPY B
    Lech Poznań - Cracovia Kraków 0:3, Lech - Warta Poznań 5:1, Warta - Cracovia 0:3.

Kolejność: 1. Cracovia, 2. Lech, 3. Warta.

O 5. miejsce: Warta - Katowice 4:0.

O 3. miejsce: Lech - Arka 1:0.

Finał: Jagiellona - Cracovia 3:3, rzuty karne 0:2.
    Bramki: 0:1 - Giza (3), 0:2 - Giza (3), 1:2 - Makuszewski (7), 2:2 - Grzyb (12), 2:3 - Dudzic (13), 3:3 - Essomba (14).