IV liga piłkarska. Wicelider tabeli poległ w Białymstoku po golu Mateusza Grabarza

Jakub Laskowski
Zawodnicy MOSP Białystok (na czerwono) od trzech kolejek są niepokonani i zmniejszają dystans do czołówki Wojciech Wojtkielewicz
Gracze MOSP Białystok już blisko miesiąc nie zaznali ligowej porażki. W 11. kolejce beniaminek z ul. Świętokrzyskiej sprawił ogromną sensację, pokonując 1:0 na własnym boisku dotychczasowego wicelidera rozgrywek - Tura Bielsk Podlaski.

Chłopakom należą się wielkie brawa. Byliśmy pewni siebie, zagraliśmy mądrze i kontynuujemy dobrą passę. To bardzo nas cieszy - mówi szkoleniowiec MOSP Piotr Szydłowski.

Lepiej to spotkanie rozpoczęli goście. Tur dążył do zdobycia bramki, ale był nieskuteczny w swoich atakach. Gospodarze umiejętnie wyczekali napór rywali i w drugiej połowie zdominowali faworytów. O losach rywalizacji zdecydowała 82. minuta. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Jakuba Jakimiuka do siatki bielszczan trafił Mateusz Grabarz.

- Zagraliśmy jak rutyniarze, a przecież w składzie było jedenastu młodzieżowców. Co więcej, mieliśmy jeszcze dwie rewelacyjne sytuacje do podwyższenia wyniku. Na szczęście gol w końcówce wystarczył na pokonanie Tura - tłumaczy Szydłowski.

Niespodzianki nie było w Wasilkowie, gdzie w meczu na szczycie, miejscowy lider pewnie ograł trzecią przed tą kolejką Wissę Szczuczyn 3:1. Wygraną wasilkowianie zapewnili sobie w drugiej połowie, zdobywając na jej początku dwie bramki.

Wyniki 11. kolejki

MKS Mielnik - Warmia Grajewo 2:10 (1:4). Bramki: 0:1 - Dzierzgowski (12), 0:2 - Dzierzgowski (20), 0:3 - Dzierzgowski (24), 1:3 - Golonko (26), 1:4 - Cybulski (29), 1:5 - Randzio (50), 1:6 - Mikucki (63), 1:7 - Mikucki (65), 1:8 - Arciszewski (75), 2:8 - Żornaczuk (82), 2:9 - Mściwujewski (86), 2:10 - Chyliński (89).
Hetman Białystok - Dąb Dąbrowa Białostocka 1:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Drażba (16), 1:1 - Sołowiej (90).
MOSP Białystok - Tur Bielsk Podlaski 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Grabarz (82).
KS Michałowo - Cresovia Siemiatycze 2:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Koźlik (15), 2:0 - Bogusz (30).
Magnat Juchnowiec - KS Śniadowo 1:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Kijek (36), 1:1 - Zielinko (84).
KS Wasilków - Wissa Szczuczyn 3:1 (1:1). Bramki: 0:1 - Guzowski (30-karny), 1:1 - Dudziński (45), 2:1 - Śliwowski (46), 3:1 - Śliwowski (49).
Biebrza Goniądz - Wigry II Suwałki 2:1 (2:1). Bramki dla Biebrzy: Popławski (11), Żero (37).
Promień Mońki - Sparta Augustów 0:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Wielgat (30).
Pauzowała: Sparta 1951 Szepietowo.