IV liga piłkarska. Pierwsza porażka rezerw Jagiellonii. W derbach Białegostoku lepszy Hetman [ZDJĘCIA, WYNIKI]

Kamil Gołaszewski
Piłkarze rezerw Jagiellonii (na żółto-czerwono) przegrali w derbowym meczu z Hetmanem 2:3 Anatol Chomicz
W derbach Białegostoku prowadzące w tabeli rezerwy Jagiellonii niespodziewanie okazały się słabsze od Hetmana przegrywając 2:3. Lidera gonią Wissa i Michałowo, które wygrały swoje spotkania.

Brakuje w naszej grze jakości, ale też czegoś, czego nie potrafię zrozumieć, czyli ambicji i zaangażowania. Tego nigdy nie powinno brakować na jakimkolwiek poziomie - przyznaje Wojciech Kobeszko, trener rezerw Jagiellonii cytowany przez oficjalną stronę klubową.

Potyczka od samego początku nie układała się po myśli gospodarzy. Jaga dała się zaskoczyć już w trzeciej i 13. minucie spotkania. Najpierw po centrze z rzutu wolnego źle zachował się Dawid Polkowski, który skierował piłkę do własnej bramki. Zamiast szybkiej riposty gospodarzy, chwilę później Grzegorz Sandomierski musiał po raz drugi wyciągać piłkę z siatki.

Okupujący dolne rejony tabeli Hetman przeprowadził szybką akcję, którą sfinalizował Krzysztof Cudowski. Przed przerwą Jaga miała kilka dogodnych sytuacji, ale drogę do bramki rywala znalazła tylko raz. Stratę do jednego gola zmniejszył Kacper Szadłowski.

Po przerwie przeważali gospodarze, ale nie byli stanie odwrócić losów meczu. Hetman też nie czekał na wyrok, tylko dążył do przypieczętowania wygranej. W 85. minucie Łukasz Wirzyński strzelił trzeciego gola, lobując Sandomierskiego. Tym samym przyczynił się do dużej niespodzianki. Jagę było stać bowiem jeszcze tylko na drugie trafienie autorstwa Szadłowskiego.

- Na dzisiaj nie mamy czym straszyć, nie gramy dobrze i będziemy musieli coś zmienić, aczkolwiek pole manewru mamy bardzo wąskie - dodaje Kobeszko.

Wobec wpadki Jagi stratę do lidera zmniejszyła m.in. druga w tabeli Wissa Szczuczyn, która pewnie ograła Cresovię Siemiatycze 3:0. Tym samym wicelider traci do Żółto-Czerwonych już tylko trzy punkty.

Po serii meczów bez porażki, słabszy występ zanotowali piłkarze ŁKS 1926 Łomża. Biało-czerwoni przegrali z KS Michałowo 1:2.

- W pierwszej połowie utrzymywaliśmy się długo przy piłce, ale nie stwarzaliśmy sobie zbyt wielu dogodnych okazji strzeleckich. Doświadczony przeciwnik miał natomiast pół sytuacji, a po stałym fragmencie zdobył bramkę - komentuje Robert Speichler, trener ŁKS. Dla łomżan była to druga porażka w bieżącym sezonie na swoim stadionie. Ostatnio spisywali się dosyć dobrze, bo byli niepokonani od trzech kolejek.

- Tym razem przydarzyła nam się wpadka. Spodziewałem się, że czasem one będą, ale jednak rzadziej. Szczególnie ostatnie mecze napawały optymizmem i liczyłem, że dobre utrzymanie się przy piłce przyniesie efekty. Jesteśmy jednak jeszcze trochę chimeryczni. Potrzebujemy stabilizacji w grze - dodaje.

Wyniki 9. kolejki

Wissa Szczuczyn - Cresovia Siemiatycze 3:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Świderski (8), 2:0 - Zambrowski (78), 3:0 - Twardowski (81).

Sparta Augustów - Warmia Grajewo 2:2 (0:2). Bramki: 0:1 - Janik (7), 0:2 - Śleszyński (15), 0:3 - Mickiewicz (48), 0:4 - Zaniewski (56).

MOSP Białystok - Sokół 1946 Sokółka 2:4 (1:1). Bramki: 0:1 - Łabieniec (6), 1:1 - Mróz (25), 1:2 - Mikołajczyk (51), 1:3 - Mikołajczyk (59), 2:3 - Kalinowski (66), 2:4 - Stachurski (78).

Jagiellonia II Białystok - Hetman Białystok 2:3 (1:2). Bramki: 0:1 - Polkowski (3-samobójcza), 0:2 - Cudowski (13), 1:2 - Szadłowski (27), 1:3 - Wirzyński (85), 2:3 - Szadłowski (87).

ŁKS 1926 Łomża - KS Michałowo 1:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Waszkiewicz (39), 0:2 - Grabowski (54), 1:2 - Kacprzyk (78).

Tur Bielsk Podlaski - Dąb Dąbrowa Białostocka 4:0 (3:0). Bramki: 1:0 - Pawluczuk (7), 2:0 - Kosiński (11), 3:0 - Kosiński (21), 4:0 - Kiersnowski (89).

Sparta 1951 Szepietowo - Biebrza Goniądz 4:2.

Dziś grają: Promień Mońki - Krypnianka Krypno (godz. 15.45).

1. Jagiellonia II Białystok 9 22 29:11
2. Tur Bielsk Podlaski 9 19 26:13
3. Wissa Szczuczyn 9 19 19:7
4. KS Michałowo 9 18 25:14
5. Warmia Grajewo 9 17 21:19
6. Sokół 1946 Sokółka 9 17 22:10