IV liga piłkarska: Korona Dobrzyniewo - Hetman Białystok 2:1 (foto)

Piłkarze Korony Dobrzyniewo (pomarańczowe koszulki) postarali się o sporą niespodziankę, pokonując 2:1 Hetmana Białystok i pozbawiając rywali pozycji lidera IV ligi fot. Anatol Chomicz
Hetman Białystok uległ na wyjeździe Koronie Dobrzyniewo 1:2 i stracił pozycję lidera na rzecz lokalnego rywala - Piasta. Oprócz Korony atut własnego boiska wykorzystał tylko Dąb Dąbrowa Białostocka, który pokonał Hetmana Tykocin 2:0.

Wygraliśmy zasłużenie, bo poza pierwszym kwadransem, kiedy Hetman miał lekką przewagę, kontrolowaliśmy sytuację na boisku i mieliśmy więcej z gry - mówi Marek Jamiołkowski, trener ekipy z Dobrzyniewa.

Białostoczanie objęli prowadzenie w 27. minucie za sprawą Mateusza Marczuka, który wykorzystał nieporozumienie obrońców Korony.

Gole po rzutach wolnych

Później przyjezdni starali się grać z kontry, ale nie dochodzili do klarownych sytuacji.

- Całe szczęście, że przypadkowo stracona bramka nie podłamała moich zawodników i do końca wierzyliśmy, że możemy wygrać - komentuje Jamiołkowski.

Gospodarze grali konsekwentnie i w miarę upływu czasu, coraz groźniej było pod białostocką bramką. Wyrównał kwadrans przed końcem Bartłomiej Kozakiewicz, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego. Zwycięską bramkę zdobył kilka minut później w podobnych okolicznościach Marcin Kołakowski.

Zmazali plamę

Dystans do czołówki zmniejszyła Wissa Szczuczyn, która po wyjazdowej wygranej 1:0 z Puszczą Hajnówka traci do lidera tylko trzy punkty.

- Chcieliśmy zmazać plamę po niedawnej stracie punktów z Kolejarzem Czeremcha i w pełni nam się to udało - mówi Ireneusz Piwko, trener Wissy.
Gola na wagę zwycięstwa strzelił Radosław Sobolewski, który w 28. minucie gry dobrze znalazł się w polu karnym i dostawił nogę do precyzyjnie dośrodkowanej z rzutu rożnego piłki.

Wyniki 19. kolejki

Dąb Dąbrowa Białostocka - Hetman Tykocin 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Dzitkowski (85), 2:0 - Kijańczyk (90).

Iskra Narew - KS Michałowo 1:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Janiak (16), 0:2 - Śliwa (48), 1:2 - Rakowski (54).

Korona Dobrzyniewo - Hetman Białystok 2:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Marczuk (27), 1:1 - Kozakiewicz (75), 2:1 - Kołakowski (83).

Puszcza Hajnówka - Wissa Szczuczyn 0:1 (0:1). Bramka: 0:1 - Sobolewski (28).

Gryf Gródek - Pomorzanka Sejny 0:1 (0:1). Bramka: 0:1 - Kuklewicz (15).

Kolejarz Czeremcha - Promień Mońki 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Zawadzki (55).

Wcześniej grali: Znicz Suraż - Tur Bielsk Podlaski 0:4 i Skra Wizna - Piast Białystok 2:4.