IV liga piłkarska. Efektowny początek rundy wiosennej. Tur zbliżył się do lidera z Łomży, Cresovia sprawiła sensację

W Michałowie gospodarze (na czerwono) po emocjonującym boju przegrali 3:4 z Turem Bielsk Podlaski facebook.com/turbielsk
Już zaległe mecze IV ligi w naszym regionie pokazały, jak ciekawa może być runda wiosenna. Tur Bielsk Podlaski, po wymianie ciosów, wygrał w Michałowie 4:3 i zbliżył się na dwa punkty do liderującego ŁKS-u 1926 Łomża. Sensację sprawiła Cresovia Siemiatycze, ogrywając znacznie wyżej notowany KS Wasilków 3:2.

Bohaterem Tura podczas trudnego meczu w Michalowie był Patryk Niemczynowicz, który w pierwszej połowie skompletował hat-tricka. Gospodarzom trzeba jednak oddać, że nie załamali się dwubramkową stratą już po 30. minutach gry i walczyli do końca, zbliżając się do bielszczan na 1:2, 2:3 i 3:4.

- Mieliśmy kontrolę nad meczem, bo rywal ani razu nie doprowadził do remisu i w mojej ocenie wygraliśmy zasłużenie. Nie zmienia to jednak faktu, że było bardzo ciężko, bo przeciwnicy grali ambitnie, a na dodatek od 30. minuty rozpętała się śnieżyca - komentuje trener Tura Paweł Bierżyn. - W końcówce Michałowo miało swoje szanse na wyrównanie, ale na szczęście do tego nie doszło i cieszymy się, że zaczynamy wiosnę od zdobycia kompletu punktów na trudnym terenie - dodaje.

Cresovia - KS Wasików 3:2. Miłosz Kowalczuk z hat-trickiem

Co zrobił zespół z Bielska Podlaskiego, nie udało się ekipie z Wasilkowa. Goście w Siemiatyczach po niespełna godzinie prowadzili 2:0 i wydawało się, że sięgną po całą pulę. Przy szalejącej śnieżycy Cresovia rzuciła się jednak do szturmu i za sprawą goli Miłosza Kowalczuka nie tylko odrobiła straty, ale i w doliczonym czasie gry zapewniła sobie niespodziewane zwycięstwo.

- To był bardzo zimny prysznic na głowy naszych zawodników. Nawet brak kilku zawodników nie usprawiedliwia drużyny, która powinna podejść do meczu bardziej zdeterminowana - czytamy na facebookowym profilu wasilkowskiego klubu.

Goli nie było w rozegranym w Sokółce meczu Krypnianka - Czarni Czarna Białostocka, a remis 0:0 na pewno jest niezłym otwarciem rundy dla broniących się przed degradacją gości.

WYNIKI SPOTKAŃ ZALEGŁYCH

• Cresovia Siemiatycze - KS Wasilków 3:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Szeretucha (37), 0:2 - Dudziński (54), 1:2 - Kowalczuk (64), 2:2 - Kowalczuk (85), 3:2 - Kowalczuk (92).
  • KS Michałowo - Tur Bielsk Podlaski 3:4 (1:3). Bramki: 0:1 - Niemczynowicz (4), 0:2 - Niemczynowicz (30), 1:2 - Grabowski (37), 1:3 - Niemczynowicz (41), 2:3 - Korotkiewicz (50-karny), 2:4 - K. Kosiński (65), 3:4 - Śliwowski (90).
  • Krypnianka Krypno - Czarni Czarna Białostocka 0:0.
  • Mecze: Wissa Szczuczyn - KS Grabówka, Warmia Grajewo - Ruch Wysokie Mazowieckie oraz Dąb Dąbrowa Białostocka - Orzeł Kolno zostaną rozegrane 22 marca.