Mariusz Klimaszewski, Jarosław Sarnacki
Warmia Grajewo - MKS Mielnik 5:0
Warmia Grajewo - MKS Mielnik 5:0 Jarosław Sarnacki
Zakończyła się zwycięska seria piłkarzy Tura Bielsk Podlaski. Nie ma dziesiątego zwycięstwa w dziesiątym meczu w obecnych rozgrywkach. Lider czwartej ligi zremisował w Mońkach z Promieniem 3:3.

Remis w Mońkach skończył passę 17 ligowych zwycięstw z rzędu, która trwała ponad rok, od 28 września 2019. Bielszczanie bliscy byli kontynuowania wygranych, ale w pierwszej minucie doliczonego czasu gry w meczu z Promieniem Patryk Poliński strzałem z głowy doprowadził do wyrównania na 3:3.

Z kolei grajewska Warmia, bardzo szybko otrząsnęła się po pucharowej porażce 1:5 z rezerwami Jagiellonii i na własnym boisku rozgromiła 5:0, ambitnie walczący MKS Mielnik.

Do 30 minuty meczu trwała wyrównana walka. Potem przewaga gospodarzy wzrastała z minuty na minutę. Dwie bramki Brazylijczyka Edisona Juniora, najlepszego zawodnika meczu, zdobyte strzałami głowa ustawiły mecz. Były to pierwsze trafienia Edisona w tym sezonie.

Końcowa kanonada miała miejsce w ostatnim kwadransie. Ciekawa była bramka zdobyta przez Pawła Sypytkowskiego. Zdobył ją po drugim zetknięciu z piłką. Po indywidualnej akcji w 78 minucie, dziesiątą bramkę w lidze zdobył Dawid Kondratowicz, który przejął piłkę w połowie boiska.

W 84 minucie, po rzucie rożnym, piłkę z rąk wypuścił Stańczuk, co sprytnie wykorzystuje Tuzinowski.

– Dobry mecz, bez widocznych przestojów i zasłużone zwycięstwo – powiedział po meczu Leszek Zawadzki trener Wilków. Po raz pierwszy w sezonie zaprezentował się przed grajewskimi kibicami zespół taneczny WarmYa Angels.

Warmia Grajewo - MKS Mielnik 5:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Edison 33, 2;0 Edison 39, 3:0 Paweł Sypytkowski 75, 4;0 Dawid Kondratowicz 78, 5:0 Mateusz Tuzinowski 84.

Orzeł Kolno - ŁKS 1926 Łomża 2:2 (0:1). Bramki: 0:1 Melao 17, 0:2 Mateusz Jastrzębski 47, 1:2 Robert Brzeziński 68, 2:2 Piotr Prusinowski 90+5.

MOSP Białystok - Dąb Dąbrowa Białostocka 1:1 (0:1).Bramki: 0:1 Patryk Ołów 38, 0:2 Michał Kapla 78

Promień Moński - Tur Bielsk Podlaski 3:3 (1:2). Bramki: 1:0 Maciej Odyjewski 7, 1:1 Krzysztof Cudowski 16, 1:2 Kevin Kiersnowski 30, 2:2 Patryk Poliński 62, 2:3 Patryk Stypułkowski 72, Patryk Poliński 90+1
Promień: Norbert Jendruczek - Damian Purta, Dawid Stachelek, Kamil Purta (78 Łukasz Godlewski), Krzysztof Klim, Marcin Purta, Jarosław Sujeta, Jakub Chojnowski, Patryk Poliński, Piotr Bondziul (58 Eryk Chrzanowski), Maciej Odyjewski (89 Patryk Pawełko).
Tur: Patryk Sidun - Krystian Kulikowski, Piotr Kosiński, Damian Onacik, Rafał Kulikowski - Paweł Łochnicki, Kevin Kiersnowski (78 Marcin Bazylewski), Karol Kosiński (67 Mateusz Rogowski) - Patryk Stypułkowski, Krzysztof Cudowski (88 Jakub Troc), Michał Walczuk (53 Daniel Daniłowski).
Żółte kartki: Poliński (Promień), Onacik (Tur).

Cresovia Siemiatycze - Sparta 1951 Szepietowo 1:2
Sokół 1946 Sokółka - Sparta Augustów 3:0
KSMichałowo - Wigry II Suwałki 6:4
Krypnianka Krypno - Hetman Białystok 5:1

1. Tur Bielsk Podlaski 10 28 45-7