MKTG SR - pasek na kartach artykułów

International Training Week na Politechnice Białostockiej. Uczelnię odwiedzili przedstawiciele kilkunastu krajów

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Na Politechnikę Białostocką przyjechało blisko 40 przedstawicieli uczelni zagranicznych z 18 krajów. Uczelnia gości ich podczas International Training Week.

W Politechnice Białostockiej pojawili się przedstawiciele z 40 zagranicznych uczelni. W poniedziałek, 12 grudnia, wystartowała 9. edycja International Training Week, podczas którego pracownicy z instytucji akademickich z całego świata będą poznawać bazę laboratoryjną i edukacyjną poszczególnych wydziałów uczelni, ofertę programu Erasmus+ oraz zwiedzać Białystok. Zaplanowano też warsztaty kulturowo-językowe z Centrum Języka i Kultury Polskiej POLISH LAB przy Studium Języków Obcych Politechniki Białostockiej oraz wizytę w Centrum Historii Politechniki Białostockiej im. inż. Mirosława Bujanowskiego.

W poniedziałek odbyło się oficjalne otwarcie oraz „Cultural stands”, czyli prezentacje uczelni partnerskich na indywidualnych stoiskach. To jeden z najbardziej gwarnych i kolorowych elementów programu wydarzenia. Przy stoiskach goście zagraniczni chętnie dzielili się informacjami na temat rodzimych uczelni, pokazywali przedmioty i pamiątki związane ze swoim krajem, zachęcali do spróbowania smakołyków z różnych zakątków świata. \

Tu można było wymienić się kontaktami oraz wypytać o warunki życia i studiowania w danym kraju. Podczas „Cultural stands” można było poznać wykładowców i pracowników biur współpracy międzynarodowej z Albanii, Algierii, Austrii, Azerbejdżanu, Boliwii, Bośni i Hercegowiny, Brazylii, Chin, Ekwadoru, Estonii, Gwatemali, Hiszpanii, Kirgistanu, Kosowa, Kostaryki, Litwy, Łotwy, Malezji, Mauritiusa, Mołdawii, Nepalu, Niemiec, Portugalii, Tunezji, Turcji, Ukrainy, Urugwaju, Uzbekistanu, Wietnamu, czy Włoch.

– Jesteśmy bardzo dumni, że mimo niesprzyjającej pogody i trudności z dojazdem, tak dużo osób zdecydowało się być z nami podczas International Training Week w Politechnice Białostockiej – mówiła prof. Dorota Anna Krawczyk, prorektor ds. współpracy międzynarodowej PB. – Rozmawiamy tutaj o różnych możliwościach współpracy, projektach zarówno dydaktycznych, jak i naukowych, które możemy rozwijać z korzyścią dla naszych pracowników, studentów oraz całego otoczenia społeczno-gospodarczego Politechniki Białostockiej. Właśnie z tego powodu wydarzenie ma ogromne znaczenie dla nas wszystkich i wpisuje się w strategię umiędzynarodowienia naszej uczelni. Jestem przekonana, że podczas dyskusji, tych formalnych i nieformalnych, narodzi się wiele nowych idei, które będziemy mogli realizować w ramach programu Erasmus.

W programie IX International Training Week przewidziano też świąteczne spotkanie prezydenta Białegostoku z zagranicznymi studentami oraz gośćmi Politechniki Białostockiej czy spotkanie z dr. hab. Pawłem Poszytkiem, dyrektorem generalnym Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, dyrektorem Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności, który przedstawi ofertę programu Erasmus+ w nowej perspektywie finansowej. Natomiast projekty z programu Erasmus+ prowadzone w Politechnice Białostockiej przybliżą: dr hab. Dorota Mozyrska, prof. PB, dr inż. Jarosław Makal, prof. PB, Aniela Staszewska. (aula 12B, budynek Wydziału Informatyki).

Zobacz też:

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny