Innowacyjne budownictwo. Chronimy mieszkańców przed chorobami a przy tym jesteśmy najtańsi w mieście

Artykuł sponsorowany Kosacki Budownictwo
Udostępnij:
Kosacki Budownictwo to przede wszystkim doświadczony i profesjonalny partner biznesowy, świadczący usługi budowlane w Białymstoku. Dziś rozmawiamy z Prezesem firmy, Mirosławem Kosackim na temat innowacyjnego budownictwa, mającego na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz stworzenie dla nich jak największej ochrony przeciw Covid 19 i innym chorobom zakaźnym.

Jeżeli zapytacie: Po co w budownictwie opinie najwybitniejszych wirusologów w Polsce? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w poniższym artykule.

Panie Mirosławie, należycie do firm deweloperskich działających na na naszym rynku. Jak Państwo odnajdujecie się na rynku, który już jest dosyć nasycony takimi przedsiębiorstwami?

Na rynku istniejemy już od kilkunastu lat, więc z branżą budowlaną jesteśmy bardzo dobrze zaznajomieni. Nasze doświadczenie i chęć dawania naszym mieszkańcom najlepszych rozwiązań, spowodowało iż staliśmy się najbardziej innowacyjną firmą w regionie, jeśli chodzi o nasze nowoczesne podejście w budownictwie. Przez kilkanaście lat z powodzeniem zrealizowaliśmy wiele inwestycji jedno i wielorodzinnych. Dziś, jesteśmy już tak zaawansowani technologicznie, że możemy sobie pozwolić na „szycie” nieruchomości na miarę potrzeb naszych klientów, na miarę rynkowej sytuacji, a także zagrożeń, z jakimi mieliśmy ostatnio do czynienia.

Mówi Pan o COVID-19?

Między innymi.

Czy dobrze rozumiem, że budownictwo może zapewnić bezpieczeństwo np. przed zachorowaniem?

Tak. Od wielu lat pracujemy nad wdrażaniem nowoczesnych technologii na naszych inwestycjach. W dobie pandemii, biorąc pod uwagę panujące zagrożenia związane z COVID-19 oraz innych chorób zakaźnych, bazując na opiniach czołowych specjalistów, w tym z dziedziny chorób zakaźnych, wirusologii, zdrowia publicznego, analizach, ale także i własnych doświadczeniach, stworzyliśmy innowacyjne, zapewniające bezpieczeństwo w dobie pandemii budynki wielorodzinne, wyposażone w szereg innowacyjnych rozwiązań technicznych, do tej pory niedostępnych w budynkach mieszkalnych, a jedynie w placówkach ochrony zdrowia.

Co to za rozwiązania?

Pozwoli Pan, że wymienię kilka najważniejszych. Przykładowe z już zastosowanych, bądź planowanych rozwiązań, to na przykład śluzy z systemami dezynfekcyjnymi, oddzielne śluzy do dostarczania produktów, paczek, zakupów, czy zwykłego odbioru odpadów komunalnych. Montujemy maty dezynfekcyjne, dozowniki z płynami dezynfekującymi, przepływowe lampy oparte o technologię UVC, lampy generujące ozon, systemy pomiarów temperatury w technologii podczerwieni oraz wiele innych rozwiązań.

To nie tylko podejście nowoczesne, ale wręcz innowacyjne, a powiedziałbym wręcz rewolucyjne.

Zgadza się. Nasza oferta jest bezkonkurencyjna. Kierujemy ją do osób odczuwających skutki COVID-19 ale również do osób świadomych konieczności zwiększenia bezpieczeństwa w dobie pandemii jak również poza nią. Nasze mieszkania są również idealnym rozwiązaniem dla osób odczuwających potrzebę prewencji chorób zakaźnych, w tym w szczególności stosowania rozwiązań stanowiących oczywisty przejaw realnego przeciwdziałania COVID-19. Dzięki zastosowaniu przez nas innowacyjnych technologi, mieszkańcy naszych budynków czują się po prostu bezpiecznie.

Skąd w ogóle pomysł na takie zabezpieczenia, w obiektach mieszkalnych?

Wynika to z naszego doświadczenia, z rozmów, z wnikliwości. Bezpieczeństwo biologiczne mieszkańców budynków wielorodzinnych jest innowacyjnym elementem rozwoju współczesnego budownictwa. Systemy bezpieczeństwa biologicznego są obecnie spotykane w placówkach ochrony zdrowia, jednak dotychczas nie zostały one zaimplementowane w budownictwie mieszkaniowym. Zastosowanie technologii zwiększającej bezpieczeństwo w dobie pandemii stanowi istotne novum w budownictwie mieszkaniowym, odpowiada też aktualnym problemom epidemicznym, sprzyja bezpieczeństwu życia i zdrowia w kontekście pandemii COVID-19, ale i innych chorób zakaźnych. Eksperci z branży medycznej zgodnie uważają, że nasze innowacyjne rozwiązania mogą stanowić wzór odpowiedzi branży budowlanej na potrzeby społeczne w dobie pandemii.

Robiliście Państwo badania adekwatności produktu? Bo rozumiem, że nie są to standardowe urządzenia, produkty, tylko oparte o badania specjalistów.

Oczywiście. W trosce o bezpieczeństwo, ochronę życia i zdrowia, a także komfort psychiczny przyszłych mieszkańców współpracujemy z najwyższej rangi specjalistami m. in. z wirusologii, zdrowia publicznego, chorób zakaźnych, którzy stale opiniują, nadzorują nasze inwestycje w tym zakresie

No dobrze, Panie Prezesie, to mamy nowoczesny budynek, bezpieczny, nowatorski. Ile zatem musimy zapłacić za taką nieruchomość?

Będzie Pan zaskoczony Panie Redaktorze. Zważywszy na zastosowanie najnowocześniejszych, certyfikowanych rozwiązań nasze mieszkania są lepsze, cichsze, jedyne takie w regionie, a my dodatkowo, oferujemy je klientom w najniższej cenie na rynku tj. 6500zł za m2 za mieszkania 35-44m2 oraz 7000zł/m2 w przypadku mieszkań 20m2.

Wasza najnowsza inwestycja to budynki na rogu ul. Modzelewskiego i Wiewiórczej w Białymstoku w Dojlidach.

Tak, i jesteśmy z nich bardzo dumni. Prace nad tą nieruchomością rozpoczęliśmy z początkiem czerwca 2020 r.. Dzisiaj budynki już stoją i w obecnej chwili prowadzimy aktywną sprzedaż mieszkań.

Ta inwestycja, oprócz innowacyjności i atrakcyjnej ceny, posiada wiele innych zalet, m. in. bardzo dobrze rozwiniętą sieć edukacyjną: Szkoła Podstawowa nr 31 im. Janusza Korczaka i oddziały przedszkolne tej placówki, są oddalone o około 300 metrów od inwestycji. W podobnej odległości znajduje się Edukacyjne Przedszkole Entliczek. O 500 metrów oddalone jest II Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II, a Zespół Szkół Rolniczych, Centrum Kształcenia Praktycznego w Białymstoku znajduje się 900 metrów dalej. Miejsce to jest też bardzo dobrze skomunikowane i zapewnia łatwy dojazd do Politechniki Białostockiej oddalonej o 2,5 km, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku – 3 km, a także wydziału Prawa UwB – 3 km. Najbliższe sklepy, apteki znajdują się 150 metrów od budynku.

Gdzie się znajduje siedziba Waszej firmy?

Siedziba firmy znajduje się w nowych blokach, wybudowanych przez nas, przy ul. Pogodnej 4C w Białymstoku.

Czy chciałby Pan, Panie Prezesie, coś jeszcze dodać?

Panie Redaktorze, inwestycje, które budujemy, są unikalne na naszym rynku. Tak twierdzimy my, ale co ważniejsze, tak twierdzą m.in. Prof. dr hab. med. Krzysztof Filipiak i Dr hab. med. Tomasz Dzieciątkowski – twórcy pierwszego podręcznika o COVID-19. Wyrazili oni zgodną opinię, że tak skoncentrowane technologie i rozwiązania techniczne nie są stosowane na szeroką skalę nawet w placówkach ochrony zdrowia w Polsce, oraz, że większość tych placówek nie posiada takich zabezpieczeń przed wirusem SARS_CoV-2 oraz innych zakażeń przenoszonych drogą kropelkową. Współpracujemy również z Prof. dr hab. med. Anatolem Panasiukiem – specjalistą chorób zakaźnych, który jest naszym stałym konsultantem w zakresie inwestycji i na bieżąco uczestniczy w procesie budowlanym i czuwa nad zastosowaniem najlepszych rozwiązań zapobiegających rozprzestrzenianiu się COVID-19. Natomiast Prof. dr hab. n. med. Napoleon Waszkiewicz, stwierdził, że rozwiązania, które stosujemy mogą wpłynąć nie tylko na bezpieczeństwo epidemiologiczne, ale także na lepsze samopoczucie oraz redukcję stresu u mieszkańców naszych budynków.

W związku z tym, iż skutki społeczno-gospodarcze tej choroby, jak wskazuje choćby WHO, będą odczuwalne przez min 15 lat, my, poprzez nasze innowacyjne rozwiązania, wpływamy na zmniejszenie rozprzestrzeniania się zakażeń COVID-19 wśród mieszkańców naszych budynków. Jesteśmy nowoczesną firmą, która nieustannie szuka najlepszych rozwiązań. Zależy nam na tym, aby mieszkańcom naszych nieruchomości mieszkało się dobrze, spokojnie a przede wszystkim bezpiecznie.

Miło to słyszeć Panie Prezesie. Zainteresował mnie Pan na tyle, że sam pojadę na ul. Modzelewskiego, aby obejrzeć tę inwestycje. Dziękuje pięknie za rozmowę.

Dziękuje.

Dodaj ogłoszenie