Innowacje 2016. To już 10. edycja rankingu. Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń

Maryla Pawlak-Żalikowska
Maryla Pawlak-Żalikowska
Po raz pierwszy laureatów naszego rankingu Innowacje przedstawiliśmy w grudniu 2008 roku. Za nowoczesne rozwiązania wdrożone w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych laury odebrali przedstawiciele: AC Spółka Akcyjna (elektronika i auto-gaz), KAN (systemy grzewcze), SM Mlekovita (przetwórstwo mleka), Pronar (ciągniki i osprzęt), Suempol (przetwórstwo ryb), Ferrox (energetyka cieplna), ZETO Białystok (informatyka), Astwa (asenizacja), APS SA (systemy automatyki) oraz ComputerPlus (informatyka).

Przez kolejne lata lista laureatów rosła, powiększały na niej swój udział firmy młode i coraz częściej związane z szeroko rozumianą branżą IT.

22 maja podczas gali tegorocznej edycji Innowacji przypomnimy laureatów z ubiegłych lat. Przyjrzymy się ich rozwojowi, popatrzymy na miejsce, jakie zajmują obecnie na mapie gospodarczej regionu. Gala będzie jednak przede wszystkim okazją do uhonorowania zwycięzców tej jubileuszowej, 10. edycji.

W tym roku wprowadziliśmy kilka istotnych zmian, które uwzględniają zmiany i trendy zachodzące w gospodarce.

Nowe kategorie

Przede wszystkim rozszerzamy kategorie, w których będą przyznawane nagrody. Poza zgłoszeniami dla firm prowadzących działalność w zakresie Usługi oraz Produkcja można się w tym roku pochwalić także osiągnięciami w branży Rozwiązania cyfrowe.

Nie ma ograniczenia, że firma musi się zgłosić tylko w jednej z tych kategorii: jeżeli prowadzi zarówno działalność usługową, jak i produkcyjną, zapraszamy do wypełnienia dwóch ankiet. Jeżeli jeszcze do tego ma na koncie innowacyjne rozwiązanie cyfrowe - może startować w Innowacjach także w tym zakresie.

W tym roku wprowadziliśmy także kategorię pod nazwą Innowacja społeczna.

Jest to propozycja skierowana do instytucji otoczenia biznesu, szkół, uczelni, organizacji społecznych i instytucji publicznych, które albo wprowadziły u siebie innowacyjne rozwiązania, albo swoimi pomysłami wspierają innowacje w swoim otoczeniu.
W poprzednich latach przykładem takich wyróżnionych w rankingu inicjatyw była np. mobilna aplikacja „Granica” wdrożona przez Służbę Celną czy nowy kierunek studiów na Politechnice Białostockiej - Zarządzanie i inżynieria usług; koncepcja kształcenia powiązanego z potrzebami rynku.

Od tego roku jest to nowa, pełnoprawna kategoria nagradzana w rankingu. Uznaliśmy bowiem, że coraz większy wpływ na innowacyjność gospodarki i polepszanie jakości życia mieszkańców regionu mają inicjatywy i rozwiązania nie tylko stricte biznesowe. Należy więc wspierać i promować te najciekawsze, żeby nimi inspirować kolejne.

Zasady niezmienne

Niezmienne zostają następujące zasady rankingu:

  • udział w nim jest bezpłatny;
  • dotyczy firm czy instytucji z woj. podlaskiego;
  • nagrody dla przedsiębiorstw przyznawane są w kategorii firm mikro, małych, średnich i dużych;
  • zgłaszać można zarówno innowacje produktowe, jak i marketingowe czy organizacyjne wdrożone w 2016 roku;
  • podstawą oceny jest nadesłana ankieta (Kapituła zastrzega sobie możliwość wizyty w przedsiębiorstwie czy instytucji w celu lepszego poznania jej działalności).

Odrębne nagrody przyznawane są także w kategorii

  • Młodzi dynamiczni (dla firmy działającej krócej niż trzy lata; wiek przedsiębiorców nie ma znaczenia),
  • Wynalazca Roku.

Partnerami merytorycznymi rankingu jest NOT Białystok, BPN-T i Instytut Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej. Przedstawiciele tych instytucji - wraz z przedstawicielem Kuriera Porannego - tworzą Kapitułę rankingu.

Edytowalne ankiety znajdą Państwo poniżej. Czekamy na nie do 19 kwietnia.

Będą zmiany w prawie dotyczącym cmentarzy i pochówków

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.