Innowacje 2012 - Ranking rozstrzygnięty!

Wojciech Jarmołowicz [email protected] tel. 85 748 96 13
Laureaci rankingu (od lewej): Sławomir Żubrycki (Palisander), Robert Mieczejko (Rodex), Adam i Henryk Owsiejew (Malow), Andrzej Sobolewski (ChM), Antoni Stolarski (SaMASZ), Dariusz Jabłoński (Promotech), Paweł Ponichtera i Dariusz Czarnowski (Czar-Dent), Tomasz Dąbrowski (RITBET) oraz Bożena Matoszko (APS)
Laureaci rankingu (od lewej): Sławomir Żubrycki (Palisander), Robert Mieczejko (Rodex), Adam i Henryk Owsiejew (Malow), Andrzej Sobolewski (ChM), Antoni Stolarski (SaMASZ), Dariusz Jabłoński (Promotech), Paweł Ponichtera i Dariusz Czarnowski (Czar-Dent), Tomasz Dąbrowski (RITBET) oraz Bożena Matoszko (APS) Anatol Chomicz
Pięć innowacyjnych firm i czworo kreatywnych ludzi otrzymało wczoraj specjalne statuetki. – To dla nas wyróżnienie, ale i niesamowita motywacja – podkreślali zwycięzcy.

Stoję tutaj, na tej scenie ze swoim synem Adamem – mówił Henryk Owsiejew, właściciel i szef rady nadzorczej nagrodzonej firmy Malow z Suwałk. – Nie bez powodu. Innowacje to zmiany. Ja też powoli muszę przekazywać władzę w firmie. Poza tym to właśnie Adam był kierownikiem najważniejszego projektu w ubiegłym roku. To w dużej mierze dzięki jego determinacji rozpoczęliśmy produkcję innowacyjnych na skalę światową metalowych szaf socjalnych.

Blisko 100 osób, związanych głównie z biznesem, wzięło wczoraj udział w podsumowaniu 6. edycji naszego rankingu. Przypomnijmy, najpierw firmy wypełniały ankiety, które były oceniane przez kapitułę, później eksperci odwiedzali spółki, by sprawdzić poziom innowacyjności. Ostateczną decyzję dotyczącą nagród dla firm podjęła kapituła złożona z ekspertów z NOT i Wydziału Zarządzania Politechniki Białostockiej. Zostały też nagrodzone – po raz pierwszy w historii rankingu – najciekawsze usługi i produkty.

Gościem specjalnym spotkania był prof. Leszek Balcerowicz. W ciągu krótkiego, około 10-minutowego wystąpienia, mówił o wspieraniu wolności, a zwłaszcza wolności gospodarczej. Dostało się przy okazji przedsiębiorcom: że są bierni i nie potrafią ze sobą współpracować, by mocniej naciskać na rząd, który proponuje czasem złe przepisy. – Jest zbyt mało grup wolnościowych, a szkoda, bo te powinny intensyfikować swoje działania na rzecz rozwoju reform, bez których niemożliwy jest dalszy rozwój – podkreślał profesor.

Uczestnicy spotkania podkreślali, że 6. edycja rankingu była najciekawszą z dotychczasowych. – Dobrze jest być w dobrym towarzystwie – powiedział na zakończenie Wojciech Winogrodzki.

Nagrodzeni:
Usługi

- Firmy mikro i małe – CZAR DENT S.C. B. Czarnowska, D. Czarnowski
- Firmy średnie i duże – Automatyka-Pomiary-Sterowanie S.A.

Produkcja
- Firmy mikro i małe – RITBET Sp. z o.o.
- Firmy średnie – Rodex Sp. z o.o.
- Firmy duże – Malow Sp. z o.o.

Usługa Roku 2012
- Sławomir Żubrycki, Palisander Sp. z o.o. – za Międzynarodową Platformę Wymiany Wiedzy i Technologii

Produkty Roku 2012
- Andrzej Sobolewski, ChM Sp. z  o.o. –  za System Międzyżebrowego Stabilizatora Dystrakcyjnego
- Dariusz Jabłoński, Promotech Sp. z o.o – za manipulator teleskopowy do spawania wzdłużnego spoin wewnętrznych
- Andrzej Panasiuk, SaMASZ Sp. z o.o – za zgrabiarkę szeregową dwukaruzelową DUO 680

Przygotuj swój turystyczny biznes na sezon

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

w
współpracownik

RITBET - w pełni zasłużony tytuł.

P
Pacjent

dopiero zauważyłem dziś statuetkę w recepcji Czar-Dent. Bardzo się cieszę, że zostali zauważeni. Gdyby była kategoria - profesjonalna i miła obsługa - na pewno pierwsze miejsce bezapelacyjnie należałoby się Czar-Dentowi.!!! Pozdrowienia dla Pana Pawła :-) - jestem jego pacjentem!!!

Dodaj ogłoszenie