Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Indywidualne rozwiązania w typowym domu

(opr. now)
Żadna z wewnętrznych ścian budynku nie jest nośna, co daje użytkownikom budynku daleko idącą swobodę kształtowania układu i programu wnętrz
Żadna z wewnętrznych ścian budynku nie jest nośna, co daje użytkownikom budynku daleko idącą swobodę kształtowania układu i programu wnętrz Fot. Dom - Nowy Wymiar
Lekkie, drewniane konstrukcje szkieletowe zyskują rosnącą popularność w gronie architektów.

Indywidualny projekt domu jednorodzinnego autorstwa arch. Roberta Koniecznego, założyciela słynącej z innowacyjnych projektów pracowni KWK Promes, to jedna z takich ekologicznych i solidnych konstrukcji. Założeniem projektowym domu typowego było stworzenie takiego obiektu, który będzie pasował do każdej działki i do prawie każdej rodziny. Dwukondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej 224 m2 został zbudowany na planie koła, dzięki czemu zmieści się na każdej powierzchni działki. Sercem domu jest trzon wewnętrzny, którym poprowadzono wszystkie instalacje i korytarz komunikacyjny. Żadna z wewnętrznych ścian budynku nie jest nośna, co daje użytkownikom budynku daleko idącą swobodę kształtowania układu i programu wnętrz.

Dom według indywidualnego projektu jednego z najbardziej uznanych polskich architektów, powstający w podkatowickiej Pszczynie to idealna propozycja dla rodziny 2+2. Parter przeznaczono na strefę dzienną - znajdzie się tam zaplecze gospodarcze oraz pokój gościnny. Piętro to przestrzeń prywatna właścicieli, gdzie usytuowano sypialnie oraz pomieszczenia sanitarne.

Architekt przewidział trzy łazienki, których wyposażenia podjęła się firma Sanitec KOŁO. Z łazienki na parterze będą korzystać domownicy oraz goście, znajdzie się tam kabina natryskowa, umywalka oraz miska ustępowa. Na piętrze powstaną dwa takie pomieszczenia, jedno przylegające do sypialni z przeznaczeniem dla rodziców, a drugie będą użytkować wyłącznie dzieci. Celem zapewnienia komfortu dorosłym, postanowiono wyposażyć przeznaczoną dla nich łazienkę w dużą wannę z linii Progress o wymiarach 190x90 cm.

Natomiast w łazience dziecięcej ciekawym pomysłem było zaplanowanie dwóch oddzielnych umywalek dla każdego użytkownika. Idea domu ze znaczną swobodą aranżacji wymagała od firmy Sanitec KOŁO dostarczenia odpowiedniego wyposażenia. Znakomitym rozwiązaniem było wprowadzenie ceramiki łazienkowej o nowoczesnym wzornictwie, zapewniającą równocześnie dużą dowolność pod względem aranżacyjnym.

Seria EGO charakteryzuje się niewielkimi, kompaktowymi rozmiarami i owalnym kształtem. Biorąc pod uwagę dużą ilość światła dziennego, jakie będzie się przedostawać do wnętrz budynku, delikatna linia umywalek jest doskonałym wyborem. Światło będzie tutaj grało zdecydowanie wiodącą rolę, dlatego specyficzne kształty ceramiki łazienkowej marki KOŁO staną się centralnym elementem dekoracyjnym wnętrza utrzymanego w modernistycznej stylistyce.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny