Inauguracja piłkarskiej wiosny w IV lidze i zmiana lidera. ŁKS 1926 Łomża wygrywa z Olimpią Zambrów 2:0

Olimpia Zambrów - ŁKS 1926 Łomża 0:2
Olimpia Zambrów - ŁKS 1926 Łomża 0:2 Zbigniew Dowlaszewicz
Piłkarska wiosna w Keeza IV lidze rozpoczęła się od starcia lidera z wiceliderem. Olimpia Zambrów zmierzyła się u siebie z ŁKS 1926 Łomża. Wygrali zasłużenie goście 2:0 i od soboty objęli przodownictwo w tabeli.

Piłkarze z Łomży zaskoczyli Olimpię Zambrów i już w 12 minucie objęli prowadzenie. Strzałem z 20 metrów Bartosza Gralika pokonał, pozyskany tuż przed startem rundy wiosennej, Amerykanin z węgierskimi korzeniami Parker Csiszar. Strata bramki nie obudziła gospodarzy, którzy mogli już przegrywać 0:2, gdyby Patryk Szymański przytomniej zachował się w sytuacji sam na sam z zambrowskim golkiperem.

Cztery minuty po wznowieniu gry w II połowie, po kombinacyjnej akcji, Rafał Maćkowski podwyższył na 2:0. Gospodarze dobrze grali jedynie do 16 metra, gdzie ich ataki rozbijały się o obronę podopiecznych trenera Tomasza Staniórskiego. W zasadzie Olimpia nie stworzyła większego zagrożenia pod bramką gości i zasłużenie przegrała 0:2.

Olimpia z pierwszej pozycji spadła na trzecią, gdyż wyprzedził ją jeszcze Ruch Wysokie Mazowieckie pokonując na wyjeździe Krypniankę Krypno 3:2. Bohaterem spotkania został grając trener Kamil Jackiewicz, który zwycięskiego gola dla Ruchu zdobył w doliczonym czasie gry.

Olimpia Zambrów - ŁKS Łomża 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Parker Csiszar 12, 0:2 Rafał Maćkowski 49
Olimpia: Bartosz Gralik – Bartosz Gołaszewski, Adam Radecki, Marcin Paczkowski, Michał Dawidowicz, Jakub Korotkiewicz (86. Kacper Piekarski), Bartosz Gużewski (46. Karol Mackiewicz), Jakub Jakimiuk, Rafał Kalinowski, Przemysław Jastrzębski (76. Patryk Malinowski), Kamil Zalewski
ŁKS 1926: Yauhen Hremza – Mateusz Antonowicz, Melao do Nascimento Reinaldo, Kamil Dobrowolski, Kacper Poreda, Wiktor Walczak (82. Sebastian Kadłubowski), Daniel Kacprzyk (75. Kacper Grycel), Parker Csiszar (80. Przemysław Żebrowski), Patryk Szymański (89. Mateusz Koc), Rafał Maćkowski, Georgio Xahne Reid (74. Filip Cudakiewicz)

Cresovia Siemiatycze - Czarni Czarna Białostocka 1:1

Warmia Grajewo - MOSP Białystok 3:1 (2:1).
Bramki: 0:1 Fabian Leonowicz 11, 1:1 Paweł Kossyk 38, 2:1 Daniel Kondratowicz 40, 3:1 Igor Duchnowski 87.

Orzeł Kolno - Hetman Białystok 3:0 (1:0).
Bramki: 1:0 Kamil Trambecki 4, 2:0 Ronert Brzeziński 54, 3:0 Karol Domurat 59.

Promień Mońki - KS Grabówka 3:0
Bramki: Krystian Czerech, Maciej Odyjewski. Damian Purta z karnego.

KS Wasilków - Tur Bielsk Podlaski 0:3 (0:2).
Bramki: 0:1 Piotr Kosiński 10 , 0:2 Patryk Niemczynowicz 40, 0:3 Jacek Dzienis 75.

Krypnianka Krypno - MKS Ruch Wysokie Mazowieckie 2:3 (0:0).
Bramki: 1:0 Adrian Turowski 55, 1:1 Patryk Pasko 65, 2:1 Michał Grochowski 72, 2:2 Adrian Turowski 75, 3:2 Kamil Jackiewicz (90+1).