Ile kosztuje ubezpieczenie od poważnego zachorowania?

Materiał informacyjny rankingubezpieczennazycie.pl
pexels.com
Zdrowie jest bezcenne. Przekonał się o tym każdy, kto poważnie zachorował. W przypadku ciężkich schorzeń czas oraz pieniądze są niezwykle ważne. Wizyty u specjalistów, leki czy zabiegi mogą kosztować kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jeśli nie jesteś przygotowany na taki wydatek, ubezpiecz się na wypadek poważnego zachorowania. Dowiedz się, ile trzeba zapłacić za taką ochronę.

Coraz więcej osób w wieku 30-40 lat zapada na poważne choroby. Niewłaściwy tryb życia, brak zbilansowanej diety, mało ruchu, warunki środowiskowe, obciążenia genetyczne – to tylko niektóre czynniki, które sprawiają, że ryzyko zachorowania jest dość wysokie już na dość wczesnym etapie dorosłości. Poczucie bezpieczeństwa może Ci zagwarantować jedynie ubezpieczenie od poważnej choroby.

Czym jest ubezpieczenie od poważnego zachorowania?

Polisa od poważnego zachorowania jest dostępna jako rozszerzenie podstawowego ubezpieczenia na życie. Jej zakres różni się w zależności od wybranej oferty i ubezpieczyciela, jednak najczęściej ochrona obejmuje:

 • zawał serca,
 • nowotwory,
 • udar mózgu,
 • chorobę Parkinsona,
 • chorobę Alzheimera,
 • utratę kończyny, wzroku, słuchu lub mowy.

Wysokość sumy gwarantowanej za każde schorzenie znajduje się w ogólnych warunkach ubezpieczeniach. W zapisach OWU jest także lista wyłączeń od odpowiedzialności, która ma chronić towarzystwo przed próbami wyłudzenia świadczenia.

– Ubezpieczyciel zastrzega sobie prawo odmowy wypłaty pieniędzy, jeśli klient zatai przed nim swój prawdziwy stan zdrowia, świadomie doprowadzi do zachorowania np. przez spożywanie środków psychoaktywnych czy uprawianie niebezpiecznych sportów – podkreśla specjalista z serwisu rankingubezpieczennazycie.pl.

Jak obliczyć koszt ubezpieczenia od poważnego zachorowania?

Jednym z narzędzi do obliczenia składki polisy od poważnego zachorowania jest porównywarka ubezpieczeń na życie online. Na stronie znajduje się ranking ofert ubezpieczycieli z najważniejszymi informacjami na temat sumy gwarantowanej, wieku, czasu ochrony oraz dostępnych wariantów polisy, np. oszczędnościowej lub inwestycyjnej. Wybierz ofertę, która Cię interesuje i kliknij, aby porównać ją z innymi.

Następnie uzupełnij czytelny formularz kalkulatora ubezpieczeń. Do obliczenia składki będą potrzebne:

 • imię i nazwisko,
 • data urodzenia,
 • miejsce zamieszkania,
 • wykonywany zawód,
 • średnie, miesięczne zarobki,
 • e-mail oraz numer telefonu.

Na podstawie podanych informacji system wygeneruje listę idealnych propozycji dla Ciebie. Pozostaje wybrać tę najkorzystniejszą, która najlepiej zaspokaja potrzeby Twoje i najbliższych.

Cena ubezpieczenia od poważnego zachorowania

Wysokość składki za polisę od poważnego zachorowania jest obliczana indywidualnie. Brane są pod uwagę takie parametry jak wiek ubezpieczonego, ryzyko zachorowania, styl życia czy warunki pracy. Koszt ochrony waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie.

Na cenę ubezpieczenia wpływa także wybrana wysokość świadczenia oraz zakres ryzyk. Osoby, które chcą zapewnić sobie duże poczucie bezpieczeństwa i uzyskać godne odszkodowanie, muszą liczyć się ze wzrostem składki.

Polisa od poważnego zachorowania to produkt dla każdego. Z łatwością znajdziesz taką ofertę, która nie obciąży Twojego budżetu i w razie potrzeby da odpowiednie wsparcie. Sprawdź sam.

Dodaj ogłoszenie