MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ile dać księdzu po kolędzie? 50 zł więcej niż w ubiegłym roku. A rodziny, które czują się zamożne o 100 zł. więcej

(adek)
Ile dać księdzu po kolędzie? 50 zł więcej niż w ubiegłym roku. A rodziny, które czują się zamożne o 100 zł. więcej
Ile dać księdzu po kolędzie? 50 zł więcej niż w ubiegłym roku. A rodziny, które czują się zamożne o 100 zł. więcej pixabay.com
Ile dać księdzu po kolędzie? 50-100 zł więcej niż w ubiegłym roku. Tyle wynosi kolęda 2018 -2019. Bo parafia chce wybudować większy parking.

Kolęda 2018 - 2019

Ile dać księdzu po kolędzie? W piątek dowiedzieli się tego wierni z parafii św. Antoniego Padewskiego w Niewodnicy Kościelnej. Jeden z nich napisał do naszej redakcji, że jest oburzony wysokością datków, o które "pokornie prosi proboszcz".

"Tradycyjnie, prosimy wiernych przy kolędzie o złożenie ofiary na potrzeby parafii. Jak w latach ubiegłych ksiądz proboszcz nie wyznacza wysokości składki, liczy na zrozumienie konieczności wydatków, a także o gospodarnym ich spożytkowaniem. W roku 2019 chcemy wykonać większy parking dla wiernych przyjeżdżających do kościoła. Chcemy wykonać to w ciągu jednego roku. To drogi i ambitny plan. Ks. proboszcz pokornie prosi o zwiększenie ofiary, o 50 zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. A rodziny, które czują się zamożne o 100 zł."

Informacja ta została zamieszczona na stronie internetowej parafii: www.niewodnica-parafia.parafia.info.pl

Proboszcz prosi też mieszkańców miejscowości podległych parafii, aby wyznaczone osoby przyjechały po księży na kolędę. A ile kosztuje kolęda w Waszej parafii? Piszcie w komentarzach!

Jak przyjąć księdza po kolędzie? Dowiesz się z artykułu poniżej:

Wizyta duszpasterska to stały element polskiego krajobrazu. Tradycyjne odwiedzanie wiernych przez księży rozpoczyna się tuż po świętach i - w zależności od wielkości parafii - przeciąga do pierwszych dni a nawet tygodni nowego roku. Dla wielu kolęda to jednak nie tylko okazja do spotkania z miejscowymi duszpasterzami i wymiany poglądów, a przede wszystkim... powód do stresu. Jak zorganizować spotkanie, żeby obyło się bez wpadek?Celem wizyty duszpasterskiej jest poznanie parafian dlatego księża często proszą, żeby - w miarę możliwości - obecni byli wszyscy domownicy. A co z ewentualnym poczęstunkiem?- Na wsiach ksiądz do zastawionego stołu zapraszany jest w wielu domach. W mieście, gdzie do odwiedzenia ma więcej mieszkań i wizyty są krótkie, zwykle kurtuazyjnie oferowana jest kawa lub herbata, czy ciasto. Nie ma się jednak co obrażać, jeśli gość nie skorzysta z naszej propozycji - trzeba mieć na uwadze, że każdy ma swoje możliwości - śmieje się Mikołaj, były ministrant.

Jak przyjąć księdza po kolędzie. Co wypada, a co nie podczas...

Jak przygotować się do wizyty duszpasterskiej? Sprawdź w artykule:

Kolęda to okazja do wspólnej modlitwy, ale także dyskusji z księdzem. Wierni przed kolędą przygotowują swoje mieszkania. Sprzątają, a w pomieszczeniach, gdzie przyjmą kapłana rozścielają biały obrus na stołach i ustawiają krzyże z zapalonymi świecami. Ale przed kolędą zaglądają również do portfela i przygotowują koperty dla księży w ramach ofiary na potrzeby Kościoła. Każdego roku wierni zastanawiają się, czy oraz ile dać pieniędzy....

Ile dać księdzu po kolędzie, jak przygotować się do wizyty d...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny