MKTG SR - pasek na kartach artykułów

III. Turniej Oddziałów Prewencji. Odział Prewencji Policji w Białymstoku zajął drugie miejsce (zdjęcia, wideo)

(adek) na podst. slupsk.szkolapolicji.gov.pl
Odział Prewencji Policji w Białymstoku zajął drugie miejsce w III. Turnieju Oddziałów Prewencji
Odział Prewencji Policji w Białymstoku zajął drugie miejsce w III. Turnieju Oddziałów Prewencji Szkoła Policji w Słupsku
Pół tysiąca policjantów reprezentujących Oddziały i Samodzielne Pododdziały Prewencji Policji rywalizowało w słupskiej Szkole Policji o miano najlepszych w kraju. III. Turniej Oddziałów Prewencji to największe w Polsce, cykliczne policyjne zawody pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Odział Prewencji Policji w Białymstoku zajął drugie miejsce w III. Turnieju Oddziałów Prewencji, który odbył się przy wsparciu Głównego Sztabu Policji Komendy Głównej Policji. Celem rywalizacji było doskonalenie policyjnej praktyki, ale również propagowanie zarówno w formie bezpośrednich działań, jak i za pośrednictwem globalnych środków informacji, właściwego wizerunku policjanta, sprawnego, zdecydowanego w działaniu, ale przed wszystkim umiejącego wykorzystywać posiadaną wiedzę i umiejętności w działaniach na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Tradycją Turnieju Oddziałów Prewencji jest organizacja w dniu poprzedzającym zmagania dwóch konkurencji integracyjnych. W tym roku dowódcy oddziałów rywalizowali ze sobą na torze przeszkód zakończonym składaniem rozłożonej na części jednostki broni. Policjanci natomiast, w kilkuosobowych grupach, musieli w jak najkrótszym czasie założyć indywidualne wyposażenie ochronne Pododdziału Zwartego Policji.

Pierwszego dnia rozegrano trzy konkurencje:

 • Taktyka działania pododdziału zwartego,
 • Bieg crossowy,
 • Strzelanie sytuacyjne z broni palnej, z elementami udzielania pierwszej pomocy.

Środa była drugim dniem turniejowych zmagań. Od wczesnych godzin porannych policjanci rywalizowali w lasach wokół Słupska z wykorzystaniem lokalizatorów GPS prowadząc "Marsz taktyczny". Zadaniem każdego z 17 pododdziałów było przemieszczenie się marszem taktycznym z wykorzystaniem odpowiednich szyków, dostosowanych do zastanej sytuacji, przez teren otwarty z punktu startu poprzez kolejne oznaczone jako "way points" do punktu kończącego. Policjanci ubrani byli w umundurowanie ćwiczebne, kamizelki kuloodporne plate carrier, hełmy kevlarowe, broń długą, radiostacje nasobne i lokalizatory GPS.

W trakcie konkurencji "Policyjni siłacze" policjanci zaliczali cztery próby siłowe w jak najkrótszym czasie.

W trzecim, ostatnim dniu turnieju policjanci mieli przed sobą test wiedzy zawodowej. Polegał on na indywidualnym udzieleniu przez każdego policjanta odpowiedzi na 20 pytań. Każde pytanie testu składało się z trzonu i czterech wariantów odpowiedzi, z których tylko jedna była prawidłowa. Test obejmował problematykę określoną programem szkolenia zawodowego podstawowego, które na początku swojej służby przechodzi obowiązkowo każdy policjant.

III. Turniej Oddziałów Prewencji - wyniki

 • 1 miejsce - OPP w Poznaniu
 • 2 miejsce - OPP w Białymstoku
 • 3 miejsce - OPP w Lublinie
 • 4 miejsce - OPP w Bydgoszczy
 • 5 miejsce - OPP w Warszawie
 • 6 miejsce - SPPP w Radomiu
 • 7 miejsce - OPP w Szczecinie
 • 8 miejsce - OPP w Kielcach
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny