III liga: Wissa Szczuczyn - Dąb Dąbrowa Białostocka 1:1

Piłkarze Dębu Dąbrowa Białostocka podtrzymali serię wiosennych meczów bez porażki Fot. Anatol Chomicz
Promień Mońki uległ w Braniewie Zatoce 0:3, a Wissa Szczuczyn zremisowała u siebie z Dębem Dąbrowa Białostocka w meczach otwierających 21. serię gier.

Nie przegraliśmy już ósmego spotkania z rzędu i tylko to jest pozytywne - komentuje Mariusz Kulhawik, trener Dębu.

W potyczce dwóch beniaminków z Podlasia w pierwszej połowie lepsi byli gospodarze, natomiast po przerwie inicjatywę posiadali przyjezdni.

- Trochę potrwało, zanim przyzwyczailiśmy się do trudnego boiska w Szczuczynie - tłumaczy Kulhawik.

Miejscowi objęli prowadzenie w 30. minucie, kiedy mierzonym strzałem z dystansu popisał się Dariusz Doliwa. Wyrównał kwadrans później Michał Tochwin.

- W drugiej połowie mieliśmy już przewagę, lecz zabrakło precyzji - mówi opiekun Dębu.

O pierwszej połowie meczu w Braniewie jak najszybciej chcą zapomnieć gracze Promienia. To wtedy stracili wszystkie gole z Zatoką.

- Po przerwie było lepiej i mogliśmy zmniejszyć rozmiary porażki. Niestety, szwankowała skuteczność, o czym świadczy to, że nie wykorzystaliśmy nawet rzutu karnego. Bramkarz rywali obronił strzał Darka Prokopa - opowiada Leszek Zawadzki, trener Promienia.
Wyniki 21. kolejki:

Wissa Szczuczyn - Dąb Dąbrowa Białostocka 1:1 (1:1). Bramki: 1:0 - Doliwa (30), 1:1 - Tochwin (45).
Zatoka Braniewo - Promień Mońki 3:0 (3:0). Bramki: 1:0 - Jakimczuk (5), 2:0 - Boczko (30), 3:0 - Wolak (39).
Huragan Morąg - Concordia Elbląg 1:0, Motor Lubawa - MKS Korsze 2:3.