III liga: Sparta Augustów - Pogoń Łapy 1:7, Sokół Sokółka - Start Działdowo 3:1

(kw)
Sparta Augustów - Pogoń Łapy 1:7. Piłkarze Pogoni w efektowny sposób wywalczyli trzy punkty fot. Wojciech Wojtkielewicz
Piłkarze z Łap urządzili sobie strzelnicę w Augustowie. Pogoń wygrała ze Spartą 7:1. Sokół Sokółka na własnym boisku zwyciężył Strat Działdowo 3:1.

W zaległych spotkaniach III ligi Sokół Sokółka Okna i Drzwi SA pokonał 3:1 Start Działdowo, a Pogoń Łapy rozbiła na wyjeździe 7:1 Spartę Augustów.

- Start zagrał bardzo defensywnie, z aż siedmioma pomocnikami i zostaliśmy zmuszeni do ataku pozycyjnego. Długo nam nie wychodziło, ale wreszcie dopięliśmy swego - mówi trener Sokoła Mirosław Dymek.

Obrona drużyny z Działdowa pękła dopiero w 73. minucie, kiedy gospodarze wyszli na prowadzenie.

- Rywale zostali zmuszeni do odkrycia się i na boisku zrobiło się luźniej. Nie zmarnowaliśmy szansy i zasłużenie wygraliśmy 3:1 - dodaje opiekun ekipy z Sokółki.
Ozdobą potyczki był piękny gol, strzelony w ostatniej minucie z rzutu wolnego przez Karola Lorenca.

Wielkie strzelanie w Augustowie urządziła sobie Pogoń. Ostatnia w tabeli Sparta w weekend zremisowała bezbramkowo z Huraganem Morąg i liczyła także na sprawienie niespodzianki w starciu z drużyną Witolda Mroziewskiego. Boiskowa rzeczywistość okazała się smutna, bo goście już w 4. minucie objęli prowadzenie i rozpoczęli demolowanie przeciwników.

- Bardzo dobrą dyspozycję potwierdził Przemek Łapiński, który zdobył cztery bramki. Cieszę się, że poświąteczny, krótki kryzys mamy już za sobą - ocenia Mroziewski.

Wyniki

Sparta Augustów - Pogoń Łapy 1:7 (0:2). Bramki: 0:1 - Łapiński (4-karny), 0:2 - Łapiński (23-karny), 0:3 - Łapiński (52), 0:4 - Gościk (54), 0:5 - Łapiński (70), 1:5 - Turowski (82), 1:6 - Kochanowski (84), 1:7 - Kochanowski (87).

Sokół Sokółka Okna i Drzwi SA - Start Działdowo 3:1 (0:0). Bramki: 1:0 - Ł. Łukaszewski (73), 2:0 - Toczydłowski (75), 2:1 - S. Łukaszewski (78), 3:1 - Lorenc (90).