III liga piłkarska: Zamieszanie w Mońkach (zdjęcia)

W Mońkach dziura w siatce była powodem sporego zamieszania podczas meczu Promienia z Turem Bielsk Podlaski Fot. Wojciech Oksztol
Sokół Sokółka Okna i Drzwi SA pokonał na wyjeździe Orła Kolno 1:0 i umocnił się na pozycji lidera. W innych derbowych spotkaniach podlaskich drużyn - MKS Mielnik zremisował bezbramkowo z Pogonią Łapy, a Promień Mońki wygrał z Turem Bielsk Podlaski 2:0.

Do niecodziennej sytuacji doszło w Mońkach, gdzie sędzia nie uznał prawidłowego gola dla gospodarzy. Piłka wpadła do bramki, lecz piłkarze Tura przekonali arbitra, że dostała się tam przez dziurę w bocznej siatce.

- Błędy zdarzają się wszystkim, dlatego nie mam wielkich pretensji do sędziego. Jest przecież tylko człowiekiem - mówi Leszek Zawadzki, trener Promienia.

Na szczęście zdarzenie z początkowej fazy meczu nie wpłynęło na końcowy wynik. Promień w drugiej połowie miał przewagę, którą potwierdził golami Łukasza Bagińskiego i Łukasza Godlewskiego.

- Przegraliśmy ten mecz już w szatni. Nie możemy tak dalej się prezentować, bo to do niczego nie prowadzi. Jestem wściekły - nie ukrywa złości Lucjan Trudnos, trener Tura.

Lot Sokoła wyższy od Orła

W lepszym nastroju był szkoleniowiec Sokoła, Mirosław Dymek, który mógł cieszyć się z pierwszego zwycięstwa wiosną. Komplet punktów w starciu z broniącym się przed spadkiem Orłem zespołowi z Sokółki dała akcja z 20. minuty, zakończona celną główką Michała Pietronia.

- Uważam, że zasłużenie pokonaliśmy Orła. Przez większość meczu byliśmy zespołem lepszym, może poza końcówką, w której rywale kilka razy nam zagrozili. Ale sami sobie zafundowaliśmy nerwy, bo mogliśmy dużo wcześniej zdobyć kolejną bramkę i rozstrzygnąć spotkanie - komentuje Dymek.

Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie Olimpii Zambrów z Mazurem Ełk. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył dla ekipy Zbigniewa Skoczylasa już w 7. minucie Tomasz Jakuszewski.

Pogoń lepsza przez godzinę

Bez goli zakończyło się spotkanie w Mielniku, w którym zmierzyły się zamykające tabelę zespoły MKSi Pogoni Łapy. Ze zdobytego punktu bardziej cieszyli się gospodarze.

- Pogoń grała lepszą piłkę przez 60 minut, a my co najwyżej przez 30 - opisuje Radosław Kondraciuk, trener Mielnika.

Punkt zdobyła także Warmia Grajewo, która szczęśliwie zremisowała z Concordią Elbląg 2:2. Wyrównującą bramkę zdobył w 88. minucie Maksim Mirwa.

Wyniki 18. kolejki

Orzeł Kolno - Sokół Sokółka Okna i Drzwi SA 0:1 (0:1). Bramka: 0:1 - Pietroń (20).

Olimpia Zambrów - Mazur Ełk 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 - Jakuszewski (7).

Promień Mońki - Tur Bielsk Podlaski 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Bagiński (69), 2:0 - Godlewski (75).

MKS Mielnik - Pogoń Łapy 0:0.

Warmia Grajewo - Concordia Elbląg 2:2 (0:2). Bramki: 0:1 - Komorowski (27), 0:2 - Wiercioch (39), 1:2 - Strzeliński (64), 2:2 - Mirwa (88).

Start Działdowo - Mrągowia Mrągowo 0:0,

Czarni Olecko - Motor Lubawa 4:2,

Vęgoria Węgorzewo - Huragan Morąg 0:2.