III liga piłkarska. Wissa - Pilica Białobrzegi 2:2, Jagiellonia II - KS Kutno 1:2 (zdjęcia)

Rezerwy Jagiellonii nie poradziły sobie z rywalami z Kutna
Rezerwy Jagiellonii nie poradziły sobie z rywalami z Kutna Wojciech Wojtkielewicz
W III lidze Jagiellonia II Białystok przegrała 1:2 z KS Kutno, a Wissa Szczuczyn zremisowała 2:2 z Pilicą Białobrzegi. Obie nasze drużyny mogą sobie pluć w brodę, bo powinny zwyciężyć, a zamiast kompletu punktów, jest tylko oczko.

Żółto-Czerwoni byli zespołem dużo lepszym od Kutna. Ozdobą spotkania z Kutnem był wspaniały gol, którego w 29. minucie strzelił z rzutu wolnego Bartosz Wiktoruk. Jagiellończyk uderzył z ok. 30 metrów pod poprzeczkę bramki rywali. Kapitalne trafienie.

Niestety, tuż przed przerwą nie popisał się Xavier Dziekoński. Bramkarz białostockiej drużyny podał piłkę do rywali, a Krzysztof Cudowski skorzystał z prezentu i doprowadził do wyrównania. Po zmianie stron Jan Majsterek niepotrzebnie sfaulował rywala w polu karnym, a rezerwy Jagi dobił z 11 metrów Maciej Kraśniewski.

W Szczuczynie będąca w bardzo trudnym położeniu Wissa do 85. minuty i golach Łukasza Tercjaka prowadziła 2:0. Niestety, końcówka należała do Pilicy, której udało się doprowadzić do remisu.

WYNIKI 29. KOLEJKI
Wissa Szczuczyn - Pilica Białobrzegi 2:2 (1:0).
Bramki: 1:0 - (12), 2:0 - Tercjak (70), 2:1 - Korczakowski (85), 2:2 - Bykowski (90).

Jagiellonia II Białystok - KS Kutno 1:2 (1:1). Bramki: 1:0 - Wiktoruk (29), 1:1 - Cudowski (45), 1:2 - Kraśniewski (77-karny).

Błonianka Błonie - Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:1, Polonia Warszawa - Znicz Biała Piska 3:1, Unia Skierniewice - Legia II Warszawa 3:2, Legionovia Legionowo - Mamry Giżycko 7:0, GKS Wikielec - Broń Radom 4:1, ŁKS II Łódź - Pelikan Łowicz 0:2, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Sokół Aleksandrów Łódzki 3:1.
Pauzował: Ursus Warszawa.

1. Legionovia Legionowo 28 66 61-28
2. Polonia Warszawa 27 60 58-19
3. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 27 48 47-29
4. Legia II Warszawa 26 45 60-36
5. Lechia Tomaszów Mazowiecki 28 45 50-32
6. Błonianka Błonie 27 43 47-48
7. Unia Skierniewice 26 42 45-39