III liga piłkarska: Sporo się działo

Zawodnicy Sokoła Sokółka Okna i Drzwi SA (niebieskie koszulki) wygrali w Grajewie z Warmią 4:0 i wciąż są na czele III ligi Fot. Anatol Chomicz
Po wyjazdowym zwycięstwie 4:0 nad Warmią Grajewo na pozycji lidera umocnił się Sokół Sokółka Okna i Drzwi SA. W pozostałych spotkaniach także nie zabrakło goli, a oprócz tego dramatycznych wydarzeń.

Derby Podlasia nie dostarczyły spodziewanych emocji. Faworyt dość szybko pozbawił złudzeń grajewskie "Wilczki", wygrywając pewnie i wysoko.

- Trochę pomogło nam to, że sędzia usunął z boiska dwóch zawodników, po jednym z każdej ze stron. Brak Maksa Mirvy był większym ubytkiem dla rywali niż Piotrka Andrzejewskiego dla nas - przyznaje Mirosław Dymek, trener Sokoła.

Dwie asysty Hawryluka

W niecodziennych okolicznościach zwyciężyła Olimpia Zambrów, która pokonała u siebie Start Działdowo 2:1. Gospodarzy nie załamał rzut karny, stracony gol i czerwona kartka dla Pawła Olszewskiego w 32. minucie.

- Rywale zrobili w pierwszej połowie praktycznie jedyną akcję, po której mogliśmy się już nie podnieść - mówi Dariusz Kossakowski, trener Olimpii. - Na szczęście chłopcy pokazali wielką ambicję - dodaje.

Wiele dobrego wniósł wprowadzony po przerwie Radosław Hawryluk. Były gracz Hetmana Białystok znakomitymi podaniami dwukrotnie otwierał drogę do bramki rywali.

Podobny przebieg miał mecz w Olecku, gdzie Mazur Ełk pokonał Tura Bielsk Podlaski 2:1. Gola decydującego o porażce bielszczanie stracili kilka minut przed końcem.

- Sędzia podyktował karnego z "kapelusza", a w dodatku usunął z boiska Karola Cara, który rzekomo faulował - denerwuje się Lucjan
Trudnos, trener Tura.

Bramka kuriozum w Olecku

W ostatnich minutach szansę na punkt stracili także piłkarze Pogoni Łapy, którzy ulegli Czarnym Olecko 1:2.

- Ostatnia bramka była kuriozalna. Obrońca Pogoni wybijał piłkę i nastrzelił Arka Cichockiego, który przesądził o naszej wygranej - mówi Karol Sobczak, trener Czarnych.

Pierwsze zwycięstwo odnieśli piłkarze Orła Kolno, którzy pokonali Mragowię Mragowo 2:0.

Wyniki 4. kolejki

Mazur Ełk - Tur Bielsk Podlaski 2:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Golak (33), 1:1 - Łochnicki (65), 2:1 - Sidorowicz (81-karny).

Olimpia Zambrów - Start Działdowo 2:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Tomczak (33-karny), 1:1 - W. Kowalczyk (51), 2:1 - Fiedorczuk (81).

Orzeł Kolno - Mrągowia Mrągowo 2:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Makowski (23), 2:0 - Solecki (29).

Czarni Olecko - Pogoń Łapy 2:1 (1:1). Bramki: 1:0 - Bierć (15), 1:1 - Hryniuk (23), 2:1 - Cichocki (81).

Warmia Grajewo - Sokół Sokółka 0:4 (0:2). Bramki: 0:1 - Mościński (28), 0:2 - Toczydłowski (45), 0:3 - Mościński (47), 0:4 - Łomako (88).

MKS Mielnik - Huragan Morąg 1:1 (1:1). Bramki: 1:0 - Tuttas (3), 1:1 - Graczyk (22).

Promień Mońki - Motor Lubawa 1:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Piceluk (6), 1:1 - Bagiński (69-karny), 1:2 - Żurawel (75).

Vęgoria Węgorzewo - Concordia Elbląg 3:0.