III liga piłkarska: Pogoń za czołówką

Pogoń Łapy (białe stroje) wygrała z Turem i jest coraz wyżej w tabeli III ligi
Pogoń Łapy (białe stroje) wygrała z Turem i jest coraz wyżej w tabeli III ligi Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Kibice podlaskich drużyn dawno już nie mieli tylu powodów do zadowolenia. Sokół Sokółka Okna i Drzwi, MKS Mielnik i Promień Mońki wygrały mecze z zespołami z Warmii i Mazur.

O ile komplet punktów Sokoła w spotkaniu z Czarnymi Olecko nie jest niespodzianką, to wyjazdowe zwycięstwa Mielnika z Mrągowią Mrągowo 3:1 i Promienia z Concordią Elbląg 2:1 jak najbardziej.

- Nikt na nas nie stawiał i przeciwnicy także chyba nas zlekceważyli - mówi Leszek Zawadzki, trener ekipy z Moniek. - Stworzyliśmy więcej klarownych sytuacji i wygraliśmy zasłużenie - komentuje.

Snajperzy znów trafiają

Po czterech remisach pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli piłkarze z Mielnika. W ekipie Leszka Cicirki wyróżnił się po raz kolejny Tomasz Tuttas, który zdobył już piątą i szóstą bramkę w rozgrywkach.

Równie skuteczny był Dzidosław Żuberek, który także strzelił dwa gole dla Sokoła. Podopieczni Mirosława Dymka wygrali 3:1 i umocnili się na fotelu lidera.

- Założyliśmy sobie, żeby od początku zaatakować przeciwnika i już w szóstej minucie prowadziliśmy 2:0. W pierwszej połowie mieliśmy nawet rzut karny, niewykorzystany przez Michała Mościńskiego - relacjonuje Dymek.

Przykrą niespodziankę sprawiła za to Olimpia Zambrów, która przegrała na wyjeździe z beniaminkiem, Motorem Lubawa 0:3.

- Na przerwę schodziliśmy przy wyniku bezbramkowym i wydawało się, że remis będzie naszą porażką. W drugiej połowie straciliśmy bramki po szkolnych błędach - tłumaczy Dariusz Kossakowski, trener Olimpii.

Stanisławski dał wygraną

W derbach Podlasia, rozgrywanych w Łapach, lepsza okazała się Pogoń, która po strzale Kamila Stanisławskiego pokonała Tura Bielsk Podlaski 1:0.

W meczu Orła Kolno z Warmią Grajewo nie było goli. Większy niedosyt mają "Wilczki", które przez większość meczu grały z przewagą jednego zawodnika.

Wyniki 7. kolejki

Sokół Sokółka Okna i Drzwi SA - Czarni Olecko 3:1 (2:0). Bramki: 1:0 - Andrzejewski (2), 2:0 - Żuberek (6), 3:0 - Żuberek (54-karny), 3:1 - Gudewicz (73).

Mrągowia Mrągowo - MKS Mielnik 1:3 (0:3). Bramki: 0:1 - Jakubiec (11), 0:2 - Tuttas (29), 0:3 - Tuttas (39), 1:3 - Kurta (89).

Concordia Elbląg - Promień Mońki 1:2 (1:1). Bramki: 1:0 - Kobrzyniecki (20-samobójcza), 1:1 - Zawadzki (28), 1:2 - Kiszło (70).

Motor Lubawa - Olimpia Zambrów 3:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Wobolewicz (55), 2:0 - Michałowski (70-karny), 3:0 - Kaszuba (89).

Orzeł Kolno - Warmia Grajewo 0:0.

Pogoń Łapy - Tur Bielsk Podlaski 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Stanisławski (69).

Huragan Morąg - Mazur Ełk 2:2, Start Działdowo - Vęgoria Węgorzewo 2:1.