III liga piłkarska: Nie złamali lidera

W Supraślu sporo było spięć pod bramką Olimpii Elbląg, ale liderzy wyszli ze wszystkich obronną ręką i pokonali Supraślankę 2:0. Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Dopiero w szóstym wiosennym spotkaniu doznali porażki gracze Supraślanki Supraśl. Ekipę Wiesława Jancewicza zatrzymał lider, Olimpia Elbląg, wygrywając w zaległym meczu 2:0.

Sportowo nie odbiegaliśmy poziomem od przeciwników, więc się nie załamujemy - mówi szkoleniowiec Supraślanki.

Gospodarze stracili bramkę pod koniec pierwszej, wyrównanej połowy. Bramkarza gospodarzy pokonał dobrze znany na Podlasiu Paweł Jurgielewicz, który wcześniej występował m.in. w Jagiellonii Białystok i ŁKS Łomża.

- Paweł chciał się pokazać w tym meczu i udowodnić, że niesłusznie go skreślono - komentuje Jancewicz.

Po przerwie zamiast wyrównania, padła jednak bramka dla gości. Pięknym strzałem przewrotką popisał się Karol Styś i było 0:2.

Sam jest sobie winien
Miejscowi ruszyli do ataku, ale nadziali się na kontrę rywali. Radosław Korzątkowski próbował ratować sytuację faulem taktycznym, za co dostał czerwoną kartkę.

- Moim zdaniem, sam jest sobie winien. Myślę, że Radek wie, że to było bezmyślne i niepotrzebnie osłabił drużynę - tłumaczy Jancewicz.

Grająca w dziesiątkę Supraślanka nie była w stanie zagrozić już liderowi i do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

To będzie sygnał do ataku

W prestiżowym meczu rozegranym w Siemiatyczach Cresovia pokonała lokalnego rywala MKS Mielnik 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił kwadrans przed końcem Sebastian Kutyłowski.

- Byliśmy lepsi i na tle rywala prezentowaliśmy się naprawdę ciekawie - mówi Adam Wojnar, trener Cresovii. - Mam nadzieję, że ta wygrana będzie sygnałem do marszu w górę tabeli - dodaje.

W ciekawie zapowiadających się derbach Podlasia Warmia Grajewo zremisowała bezbramkowo z Sokołem Sokółka Okna i Drzwi SA. Mimo że nie było goli, to emocji nie brakowało. Na początku drugiej połowy nie wytrzymał nerwowo trener gości Mirosław Dymek, który za dyskusje z sędzią został odesłany na trybuny.

Wyniki
Cresovia Siemiatycze - MKS Mielnik 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Kutyłowski (75).
Sparta Augustów - Olimpia Zambrów 0:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Piszczatowski (23), 0:2 - Kowalczyk (54).
Warmia Grajewo - Sokół Sokółka Okna i Drzwi SA 0:0.
Supraślanka Supraśl - Olimpia Elbląg 0:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Jurgielewicz (40), 0:2 - Styś (50).
Concordia Elbląg - Mrągowia Mrągowo 1:2.

Program 22. kolejki
25-26 kwietnia: Sokół - Olimpia Z., Orzeł - Olimpia E., Czarni - Pogoń, Warmia - Mrągowia, Vęgoria - Mielnik, Supraślanka - Start, Sparta - Huragan, Concordia - Cresovia.