III liga piłkarska: Mazur rozbity w Sokółce (zdjęcia)

W spotkaniu Sokoła (czerwone stroje) i Mazura nie brakowało ostrej walki
W spotkaniu Sokoła (czerwone stroje) i Mazura nie brakowało ostrej walki Fot. Anatol Chomicz
Liderująca drużyna Sokoła Sokółka Okna i Drzwi SA nie zwalnia tempa. Drużyna Mirosława Dymka efektownie pokonała 4:1 Mazura Ełk, odnosząc piąte z rzędu zwycięstwo na własnym stadionie.

Trochę obawialiśmy się tego meczu, bo Mazur ostatnio prezentował się bardzo solidnie. Tym bardziej cieszę się ze zwycięstwa 0 ocenia Dymek.

Początek rzeczywiście nie wskazywał na pogrom. Goście z Ełku, prowadzeni przez byłego szkoleniowca Sokoła Wiesława Jancewicza bronili się umiejętnie i groźnie kontratakowali. Obrońcy drużyny z Sokółki mieli poważne problemy z upilnowaniem Bartłomieja Wierzbickiego, który miał przynajmniej dwie okazje, by wyprowadzić swój zespół na prowadzenie.

Potem było luźniej

Ważną chwilą dla losów potyczki była akcja z 45. minuty. Po rzucie rożnym Wojciech Zalewski pokonał bramkarza Mazura.

- W drugiej połowie na boisku zrobiło się luźniej, bo przeciwnicy nie mieli już czego bronić. Stąd grało nam się łatwiej, a akcje były coraz groźniejsze - dodaje Dymek.

Ochotę do oporu odebrał ełczanom Kamil Wojtkielewicz, który przechwycił piłkę na połowie Mazura, podciągnął kilkanaście metrów i precyzyjnie uderzył w długi róg bramki przyjezdnych.

Sokół dobił załamanych rywali dwoma kolejnymi golami, ale w ostatnich sekundach pozwolił Mazurowi na zdobycie z rzutu karnego honorowej bramki.

Bardzo dobrze spisała się Warmia Grajewo, która efektownie ograła 4:0 Vęgorię Węgorzewo.

- Spotkanie bardzo dobrze się dla nas ułożyło, bo już na początku strzeliłem gola, potem poprawiliśmy na 2:0 i a było, że rywale podupadli na duchu - opowiada grający szkoleniowiec "Wilczków" Piotr Pawluczuk.

Piłkarze z Węgorzewa jeszcze nie rezygnowali i drugą odsłonę rozpoczęli agresywnym pressingiem. Nie trwało to jednak długo, bo Warmia zdobyła trzecią bramkę i losy spotkania zostały rozstrzygnięte.

Szkoda mu rywala

Dzielnie w Mrągowie walczył Promień Mońki. Piłkarze beniaminka długimi okresami byli równorzędnym przeciwnikiem dla Mrągovii, ale nie utrzymali remisu.

- Bramkarz Promienia bronił z wielkim wyczuciem, ale w ostatnich minutach był be szans przy kapitalnym strzale Jakuba Sierzputowskiego. - Trochę mi szkoda rywali, ale taka jest piłka - mówi opiekun Mrągowii Andrzej Biedrzycki.

Wyniki 9. kolejki

Sokół Sokółka - Mazur Ełk 4:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Zalewski (45), 2:0 - Wojtkielewicz (60), 3:0 - Mościński (85-karny), 4:0 - Zalewski (88), 4:1 - Sidorowicz (90-karny).

Concordia Elbląg - Tur Bielsk Podlaski 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Lepczak (41), 2:0 - Gryka (73).

Warmia Grajewo - Vęgoria Węgorzewo 4:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Pawluczuk (2), 2:0 - Matysiewicz (39), 3:0 - Górski (48), 4:0 - Kozikowski (57).

Mrągowia Mrągowo - Promień Mońki 1:0.
Bramka: 1:0 - Sierzputowski (84).

Orzeł Kolno - MKS Mielnik 1:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Lewicki (83).

Pogoń Łapy - Olimpia Zambrów 1:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Stanisławski (21), 1:1 - Citko (71).

Huragan Morąg - Motor Lubawa 3:1, Start Działdowo - Czarni Olecko 1:0.