Wojciech Wojtkielewicz
Już czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Jagiellonii II Białystok. Na wyjeździe pokonali Sokoła Aleksandrów Łódzki 2:1. Niestety, kolejnej porażki doznali piłkarze Wissy Szczuczyn przegrywając z Legią II Warszawa 1:3.

Piłkarze Jagiellonii II Białystok chociaż mieli przewagę w meczu z Sokołem Aleksandrów Łódzki to bardzo długo męczyli się, by udokumentować ją bramkami. W dodatku bardzo szybko stracili bramkę i musieli grać pod presją. Zwycięskie bramki padły w ostatnim kwadransie gry, a ich strzelcami byli Bartosz Dyszy i Michał Samborski, który wykorzystał rzut karny.

– Kluczowa była 71. minuta, kiedy krótko po potrójnej zmianie w naszym zespole zaczęliśmy stwarzać sobie więcej sytuacji, czy to po stałych fragmentach gry, po wysokich odbiorach czy też z gry. Wielkie gratulacje i podziękowania należą się zmiennikom w tym meczu. Niejednokrotnie powtarzamy sobie, że każdy jest w tej drużynie ważny, trzeba tylko czekać na swój moment. Nie jest łatwo być rezerwowym, ale w chwili, kiedy pojawiasz się na boisku, otrzymujesz swoją szansę, musisz być przygotowany mentalnie i pomóc zespołowi. Cieszę się z tego, że dzisiaj to zawodnicy, którzy na ogół grają mniej od tych, których wyszli na spotkanie z Sokołem w pierwszym składzie, zrobili różnicę i pomogli zespołowi w zwycięstwie. Takie momenty, takie wygrane, osiągnięte w taki sposób budują zespół – powiedział po spotkaniu trener Jagiellonii II Adrian Siemieniec.

Niestety, Wissa Szczuczyn przegrała swój mecz w delegacji z Legią II Warszawa 1:3, przegrywając już do przerwy 0:3. Honorowe trafienie dla Wissy zaliczył w 84 minucie Patryk Koncewicz.

W najbliższej kolejce nasze zespoły zagrają na własnych boiskach. Jagiellonia II podejmie przy ul. Elewatorskiej w niedzielę KS Kutno (godz. 15), a Wissa Szczuczyn zagra w sobotę z Pilicą Białobrzegi (godz. 13).

Sokół Aleksandrów Łódzki - Jagiellonia II Białystok 1:2 (1:0).
Bramki: 1:0 Igor Kania 8, 1:1 Bartosz Dyszy 75, 1:2 Michał Samborski 82 z karnego.
Jagiellonia II: Abramowicz – Pankiewicz, Majsterek (71. Głowicki), Dyszy, Czerech, Wasilewski (71. Stawiarz), Bayer, Orpik (46. Huczko), Surzyn (71. Samborski), Wiktoruk, Karpiński.

Legia II Warszawa - Wissa Szczuczyn 3:1 (3:0).
Bramki: 1:0 Wiktor Kamiński 26, 2:0 Dawid Dzięgielewski 27, 3:0 Kacper Skwierczyński 33, 3:1 Patryk Koncewicz 84.
Wissa: Hubert Gostomski - Jakub Tomar (80. Filip Dojlida), Daniel Samluk, Oleh Tarasenko, Damian Toczydłowski, Wojciech Kukliński, Kamil Sakowicz (75. Bartosz Jurczak), Oskar Osipiuk, Patryk Koncewicz, Mateusz Peda (55. Dariusz Korytkowski), Łukasz Tercjak.

Pozostałe wyniki 28. kolejki
Broń Radom - ŁKS II Łódź 1:1 (0:1).
Bramki: 0:1 Piotr Janczukowicz 31, 1:1 Igor Kośmicki 83.

Pilica Białobrzegi - Legionovia Legionowo 1:2 (0:2).
Bramki: 0:1 Dariusz Zjawiński 11, 0:2 Bartosz Mroczek 44 z karnego, 1:2 Maciej Kencel 75.

Znicz Biała Piska - Unia Skierniewice 2:1 (0:1).
Bramki: 0:1 Konrad Kowalczyk 40, 1:1 Bartosz Giełażyn 77, 2:1 Bartosz Giełażyn 87.

Lechia Tomaszów Mazowiecki - Polonia Warszawa 0:1 (0:0).
Bramka: 0:1 Patryk Jakubczyk 79 samobójcza

KS Kutno - Błonianka Błonie 1:1 (1:1).
Bramki: 1:0 Krzysztof Cudowski 31, 1:1 Marcin Szymczak 15

Ursus Warszawa - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (0:0).
Bramka: 1:0 Paweł Tarnowski 76.

1. Legionovia Legionowo 27 63 54-28
2. Polonia Warszawa 26 57 55-18