III liga piłkarska. Derby Podlasia dla rezerw Jagiellonii Białystok. KS Wasilków bez przełamania (ZDJĘCIA)

Jakub Laskowski
KS Wasilków przegrał u siebie z Concordią Elbląg
KS Wasilków przegrał u siebie z Concordią Elbląg Wojciech Wojtkielewicz
Trzecie zwycięstwo z rzędu rezerw Jagiellonii Białystok w trzeciej lidze. KS Wasilków wciąż bez punktów.

Drugi zespół Jagiellonii potwierdził, że ostatnie dobre wyniki nie były dziełem przypadku. Po pokonaniu Unii Skierniewice i KS Kutno, podopieczni Wojciecha Kobeszki zwyciężyli 2:1 na wyjeździe, w sobotnich derbach regionu, Olimpię Zambrów.

- Na pewno jesteśmy bardzo zadowoleni, bo odnieśliśmy kolejne zwycięstwo. Nie popadamy jednak w hurraoptymizm. Wciąż mamy sporo rzeczy do poprawy - ocenia szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.

To, co najważniejsze w tym spotkaniu, działo się w pierwszej połowie. Wszystkie bramki padły bowiem przed przerwą. Gole dla Jagiellonii strzelili Eryk Matus i Maciej Mas. Obaj wykorzystali niefrasobliwość zambrowskich defensorów. Olimpia zdołała odpowiedzieć trafieniem z rzutu karnego. Jedenastkę na raty wykorzystał Kamil Zalewski, który dopiero po skutecznej dobitce pokonał stojącego w bramce Xaviera Dziekońskiego.

W drugiej połowie gospodarze byli zmobilizowani, aby odrobić jednobramkową stratę. Doskonale między słupkami spisywał się jednak Dziekoński i wynik nie uległ zmianie.

- Powoli się frustruje, patrząc na to jak tracimy bramki w tym sezonie. W 7 z 11. goli, które strzelili nam rywale, popełniliśmy proste błędy. Jagiellonia wygrała zasłużenie. Prezentowała wyższą kulturę gry w pierwszej połowie. W drugiej to my pokazaliśmy dużą determinację, ale to nie wystarczyło. Nasza sytuacja zrobiła się trudna. Musimy się jak najszybciej się podnieść - mówi szkoleniowiec Olimpii, Tomasz Kulhawik.

Przełamać się nie mogą piłkarze KS Wasilków, którzy ponieśli już szóstą porażkę z rzędu. Tym razem zespół Kamila Stanisławskiego przed własną publicznością uległ 0:3 Concordii Elbląg i pozostaje jedyną drużyną w lidze, która w obecnych rozgrywkach wciąż pozostaje bez ligowego punktu. Za tydzień wasilkowianie zmierzą się na wyjeździe z Legionovią Legionowo.

Wyniki 6. kolejki

Olimpia Zambrów - Jagiellonia II Białystok 1:2 (1:2). Bramki: 0:1 - Eryk Matus (29), 0:2 - Maciej Mas (40), 1:2 - Kamil Zalewski (42).

Olimpia: Jakub Bieliński - Shun Shibata, Bartosz Ciborowski, Kamil Zalewski, Marcin Paczkowski, Przemysław Jastrzębski (67. Paweł Tomkiewicz), Michał Steć, Patryk Malinowski (67. Mikołaj Napora), Rafał Kalinowski, Marek Wasiluk, Dawid Pietkiewicz (60. Dominik Wasiak).

Jagiellonia II: Xavier Dziekoński - Andrej Kadlec (46. Kamil Huczko), Jan Majsterek, Jakub Płoszkiewicz, Mikołaj Nawrocki (80. Mikołaj Wasilewski), Bartosz Bayer, Maciej Mas (46. Szymon Sobczak), Maciej Bortniczuk (70. Oliwier Wojciechowski), Bartosz Bida (46. Krzysztof Toporkiewicz), Eryk Matus, Szymon Pankiewicz.

KS Wasilków - Concordia Elbląg 0:3 (0:1). Bramki: 0:1 - Jakub Bojas (44), 0:2 - Jakub Bojas (50), 0:3 - Anton Kolosov (60).

KS Wasilków: Grzegorz Nowajczyk- Adam Butkiewicz, Bartosz Borowik (46. Łukasz Rybakowski), Grzegorz Makal, Piotr Dąbrowski, Mateusz Cichoński (66. Wojciech Nasuto), Maciej Zieniewicz (66. Mateusz Pasula), Jakub Jakimiuk, Bartosz Dudziński, Michał Poduch, Damian Wysocki.

Inne wyniki: Polonia Warszawa - Ursus Warszawa 2:1, Sokół Aleksandrów Łódzki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:1, Znicz Biała Piska - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:1, Huragan Morąg - Pelikan Łowicz 1:2, Unia Skierniewice - GKS Wikielec 4:1, KS Kutno - Lechia Tomaszów Mazowiecki 4:1, Legia II Warszawa - Błonianka Błonie 1:1.