III liga piłkarska: Derby dla Sokoła (wideo)

Piłkarze Sokoła cieszą się po strzeleniu drugiego gola w meczu przeciwko Supraślance fot. Wojciech Oksztol
Sokół Sokółka Okna i Drzwi SA wygrał na wyjeździe z Supraślanką Supraśl 3:1 i jako jedyny zespół pozostaje wiosną bez porażki. Emocje towarzyszące derbom Podlasia udzieliły się trenerowi gości Mirosławowi Dymkowi, który kwadrans przed końcem został odesłany na trybuny.

Nie mogłem stać i patrzeć bezczynnie, jak arbiter nie reagował po ostrych wejściach rywali - tłumaczy Dymek.

Szkoleniowiec Sokoła nie miał większych zastrzeżeń do sędziego po pierwszej połowie, kiedy przyjezdni prowadzili 2:0. Obie bramki padły po stałych fragmentach gry. Pierwsza po strzale z rzutu wolnego Kamila Wojtkielewicza, a druga po skutecznym wykonaniu "jedenastki" przez Michała Mościńskiego.

- Pogrążyli mnie zawodnicy, których kiedyś trenowałem i uczyłem gry w piłkę - mówi Wiesław Jancewicz, trener Supraślanki.

Zadecydowały umiejętności

Po przerwie gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków, czego efektem był gol kontaktowy Jakuba Ambrożewicza. Mimo przewagi zespołu z Supraśla kropkę nad "i" postawili goście, którzy pięć minut przed końcem po ładnym strzale Marcina Dworzańczyka przypieczętowali wygraną.

- O zwycięstwie zadecydowały nasze większe umiejętności indywidualne - podsumowuje Dymek.

Pozostają w grze

Cenne trzy punkty przywieźli z wyjazdu do Mrągowa piłkarze Pogoni Łapy. Podopieczni Witolda Mroziewskiego pokonali miejscową Mrągowię 1:0 i wciąż się liczą w walce o utrzymanie się w III lidze.

Wyniki 27. kolejki

Supraślanka Supraśl - Sokół Sokółka Okna i Drzwi SA 1:3 (0:2). Bramki: 0:1 - Wojtkielewicz (24), 0:2 - Mościński (29-karny), 1:2 - Ambrożewicz (54), 1:3 - Dworzańczyk (85).

Sparta Augustów - Vęgoria Węgorzewo 0:4 (0:2). Bramki: 0:1 - Maliszewski (3), 0:2 - Machniak (26), 0:3 - Machniak (69), 0:4 - Koleśnik (74).

Concordia Elbląg - Warmia Grajewo 1:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Tuzinowski (28), 1:1 - Włodarczyk (83).

Cresovia Siemiatycze - Czarni Olecko 0:2 (0:0). Bramki: 0:1 - Jarmołowicz (70), 0:2 - Jarmołowicz (77).

Huragan Morąg - Orzeł Kolno 3:1 (2:1). Bramki: 1:0 - Żurawel (2), 1:1 - Sawko (33-karny), 2:1 - Włodarczyk (43), 3:1 - Kulpaka (75).

Start Działdowo - Olimpia Zambrów 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Pieckowski (54), 2:0 - Skrobiński (60).

MKS Mielnik - Olimpia Elbląg 1:4 (1:0). Bramki: 1:0 - Rokita (4), 1:1 - Roszak (56), 1:2 - Kołodziejski (65), 1:3 - Nowacki (69-karny), 1:4 - Kołodziejski (86).

Mrągowia Mrągowo - Pogoń Łapy 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - P. Łapiński (83-karny).