III liga: ŁKS 1926 Łomża i Wissa Szczuczyn górą

Piłkarzom Dębu Dąbrowa Białostocka (na zdjęciu grający trener Jacek Markiewicz) wyraźnie nie idzie w tym sezonie. Anatol Chomicz
Dwa najlepsze zespoły z Podlasia - ŁKS 1926 Łomża i Wissa Szczuczyn odniosły w środę przekonujące zwycięstwa w derbach. Wissa rozgromiła u siebie Orła Kolno 6:0, natomiast ŁKS nie dał szans Dębowie, wygrywając w Dąbrowie Białostockiej 4:1.

- Wynik mówi sam za siebie. Byliśmy lepsi i zwyciężyliśmy zasłużenie z zespołem, który wcale nie jest taki słaby, bo gra tam wielu doświadczonych zawodników, jak choćby Jacek Markiewicz, Ernest Konon, czy Robert Speichler - mówi Sławomir Kopczewski, trener ŁKS.

Szkoleniowiec jeszcze dzień przed meczem przekonywał, że jest w trudnej sytuacji kadrowej, bowiem nie może skorzystać m.in. z Marcina Truszkowskiego i Adriana Mleczka. Jak się jednak okazało, ten pierwszy mógł jednak zagrać. Mało tego, strzelił dwa gole i był jednym z bohaterów spotkania.

- Jego doświadczenie bardzo nam pomogło. Cieszę się, że chłopcy podnieśli się po ostatniej porażce z Mrągowią Mrągowo. To na pewno wzmocni ich morale - dodaje Kopczewski.

Podobne odczucia ma zapewne trener Wissy Janusz Limberger. Jego zespół wczoraj powetował sobie sobotnią klęskę z Sokołem Ostróda (1:5), strzelając Orłowi sześć goli.

- Byliśmy dobrze umotywowani przed tym spotkaniem i bardzo chcieliśmy się zrehabilitować w oczach naszych kibiców. Tym bardziej, że graliśmy przecież prestiżowe derby - tłumaczy Limberger.

Gospodarze nie zawiedli oczekiwań swoich fanów i odnieśli dość gładkie zwycięstwo. Piłkarze z Kolna tylko do drugiej straconej bramki starali się stawiać opór miejscowych. Po przerwie już zupełnie wyglądali na podłamanych, czego efektem były kolejne stracone bramki.
Ważne zwycięstwo na wyjeździe, już drugie z rzędu, odniosła Olimpia Zambrów. Podopieczni Krzysztofa Zalewskiego pokonali Huragan Morąg 1:0.

- Mam nadzieję, że odblokowaliśmy się na dobre. Rozegraliśmy niezłe spotkanie i szczególnie w pierwszej połowie byliśmy lepszym zespołem, co udowodniliśmy golem strzelonym przez Michała Poducha - mówi Zalewski. - Po przerwie widowisko nie było już tak dobre, ale wynik się już nie zmienił, więc nie ma co narzekać - dodaje.

Drugi remis z rzędu zanotował natomiast Tur Bielsk Podlaski, który tym razem zdobył punkt na wyjeździe z Motorem Lubawa. Wynik bezbramkowy nie cieszy jednak za bardzo trenera bielszczan Grzegorza Pieczywka, który czuje niedosyt.

- Mieliśmy więcej sytuacji niż gospodarze, lecz szwankowała skuteczność. Cieszy jedynie to, że w końcu zagraliśmy na zero z tyłu. Punkt na wyjeździe trzeba szanować, choć cieszyć się z niego mogą tylko rywale - mówi Pieczywek.

Bez zdobyczy pozostała tym razem Warmia Grajewo, która uległa u siebie beniaminkowi Sokołowi Ostróda 2:4. Wilczki prowadziły do przerwy 2:1, lecz w drugiej połowie przyjezdni zdołali odwrócić losy meczu.

Wyniki 6. kolejki

Wissa Szczuczyn - Orzeł Kolno 6:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Guzowski (10-karny), 2:0 - Kiljańczyk (38), 3:0 - Dworzanczyk (52), 4:0 - Kurcewicz (64), 5:0 - Wojtkielewicz (65), 6:0 - Guzowski (85-karny).
Motor Lubawa - Tur Bielsk Podlaski 0:0.
Dąb Dąbrowa Białostocka - ŁKS 1926 Łomża 1:4 (0:2). Bramki: 0:1 - Truszkowski (6), 0:2 - Malinowski (21), 0:3 - Truszkowski (50), 0:4 - Olesiński (68), 1:4 - Konon (75).
Warmia Grajewo - Sokół Ostróda 2:4 (2:1). Bramki: 1:0 - Wierzbicki (2), 1:1 - M. Śnieżawski (5), 2:1 - Kosiński (5), 2:2 - Biedrzycki (53), 2:3 - M. Śnieżawski (77), 2:4 - Miłkowski (89).
Huragan Morąg - Olimpia Zambrów 0:1 (0:1). Bramka: 0:1 - Poduch (17).
Olimpia 2004 Elbląg - Start Działdowo 4:1, Granica Kętrzyn - Płomień Ełk 1:0, MKS Korsze - Mrągowia Mrągowo 2:4.

Program 7. kolejki
8-9 września: Start - Dąb, Sokół - Olimpia E., Orzeł - Warmia, Płomień - Wissa, Olimpia Z. - Granica, Tur - Huragan, Mrągowia - Motor, ŁKS - Korsze.