III liga. Jagiellonia II podbudowana zwycięstwem z Błonianką. Punkt Olimpii Zambrów

Jagiellonia II Białystok pokonała na wyjeździe Błoniankę Błonie 5:1
Jagiellonia II Białystok pokonała na wyjeździe Błoniankę Błonie 5:1 Wojciech Wojtkielewicz
Olimpia Zambrów, po emocjonującym meczu, zremisowała z Ursusem Warszawa 3:3. Jagiellonia II Białystok powróciła z meczu z Błonianką z kompletem punktów.

- Potrzebowaliśmy takiego meczu - powiedział po spotkaniu z Błonianką dla klubowych mediów trener Jagiellonii Adrian Siemieniec. - Wyniki nie były ostatnio najlepsze, a pewność siebie zespołu była nieco niższa. Dzisiaj zawodnicy stanęli na wysokości zadania. Mieli ten mecz pod kontrolą praktycznie przez cały czas jego trwania, może za wyjątkiem początkowych 10 minut. Potrzebowaliśmy trochę czasu, żeby złapać ustawienie, strukturę. Potem złapaliśmy rytm. Dobrze funkcjonowaliśmy zarówno w obronie jak i w ataku, stworzyliśmy mnóstwo sytuacji pod bramką rywala. Wierzę, że ta wygrana podbuduje nas i w kolejnych meczach gra i rezultaty będą wyglądały podobnie, a może jeszcze lepiej - dodał szkoleniowiec.

W Ursusie Olimpia odrabiała stratę dwóch bramek. Po rzutach karnych gospodarze wygrywali w 62 minucie 2:0 i wtedy dał o sobie znać Kamil Zalewski. Snajper jedenastki z Zambrowa w 77 i zaraz potem w 80 minucie doprowadził swoimi golami do remisu. W samej końcówce Ursus odpowiedział trzecim golem, ale nie minęła minuta i Zalewski popisując się hat-trickiem ustalił wynik spotkania na 3:3. W samej końcówce oba zespoły mogły jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na własną korzyść, ale piłka nie wpadła już do siatki bramek.

Błonianka Błonie - Jagiellonia II Białystok 1:5 (0:2)
Bramki: 0:1 Maciej Twarowski 25, 0:2 Maciej Twarowski 45, 0:3 Maciej Twarowski 58, 0:4 Michał Samborski 52, 0:5 Eryk Matus 68, 1:5 samobójcza 83
Jagiellonia II: Żynel – Matsui, Ozga, Czerech, Wrzesiński, Bayer (70. Piórkowski), Bernatowicz (64. Orpik), Matus (70. Zyśk), Wiktoruk (80. Mościcki), Twarowski (70. Podczarski), Samborski.

Ursus Warszawa - Olimpia Zambrów 3:3 (1:0).
Bramki: 1:0 Patryk Kamiński 41 z karnego, 2:0 Patryk Kamiński 62 z karnego, 2:1 Kamil Zalewski 77, 2:2 Kamil Zalewski 80, 3:2 Mikołaj Kwiatkowski 89, 3:3 Kamil Zalewski 90.
Olimpia: Jakub Skowron – Bartosz Ciborowski, Adam Radecki, Rafał Kiczuk, Sebastian Pociecha, Patryk Malinowski (71. Jakub Jakimiuk), Daniel Siemieniuk (18. Marcel Bykowski), Ołeksandr Piatow (71. Dawid Baraniecki), Rafał Parobczyk, Nazar Malinowskij (46. Robert Tunkiewicz), Kamil Zalewski.

Pozostałe wyniki 8. kolejki
Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Legionovia Legionowo 1:1 (1:0).
Bramki: 1:0 Michał Wrzesiński 30, 1:1 Patryk Koziara 63.

Pelikan Łowicz - Unia Skierniewice (mecz w niedzielę)

Lechia Tomaszów Mazowiecki - ŁKS II Łódź 2:1 (0:1).
Bramki: 0:1 Aleksander Ślęzak 41 z karnego, 1:1 Kamil Cyran 90 z karnego, 2:1 Adrian Skrzyniak 90.

Sokół Ostróda - Concordia Elbląg 2:1 (0:0).
Bramki: 1:0 Łukasz Święty 67, 2:0 Łukasz Święty 80, 2:1 Radosław Bukacki 87.

Broń Radom - Pilica Białobrzegi 1:1 (0:1).
Bramki: 0:1 Kacper Pietrzyk 14 (samobójcza), 1:1 Michał Kielak 62 z karnego.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Warta Sieradz 1:1 (0:0).
Bramki: 0:1 Jakub Król 47, 1:1 Filip Kowalczyk 83.

Mławianka Mława - Legia II Warszawa 2:2 (1:2).
Bramki: 0:1 Maciej Rogalski 15 z karnego, 1:1 Igor Strzałek 28, 2:1 Filip Laskowski 39, 2:2 Aleks Hendryk 55.

1. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 8 19 20-8
2. Mławianka Mława 8 19 22-14
3. Legionovia Legionowo 8 17 19-10
4. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 8 16 13-8
5. Pelikan Łowicz 7 14 14-7
6. Lechia Tomaszów Mazowiecki 8 13 13-11
7. Legia II Warszawa 8 11 14-11
8. Broń Radom 8 11 16-15