II Spot Night Racing Białystok. Policja legitymowała...

  II Spot Night Racing Białystok. Policja legitymowała kierowców, którzy jechali na nocny zjazd przy Trawiastej i Bagiennej (zdjęcia, wideo)

  Adrian Kuźmiuk

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Co najmniej kilkanaście radiowozów patrolowało teren w pobliżu ulic Trawiastej, Bagiennej i Ustronnej w Białymstoku. Powód? Nocny zlot kierowców organizowany na prywatnym terenie. Uczestnicy nie kryją rozżalenia.
  Kilkadziesiąt aut przybyło na II Spot Night Racing Białystok, który odbył się 3 lutego przy ul. Trawiastej. Kierowców jadących na zlot legitymowali
  1/24
  przejdź do galerii

  Kilkadziesiąt aut przybyło na II Spot Night Racing Białystok, który odbył się 3 lutego przy ul. Trawiastej. Kierowców jadących na zlot legitymowali policjanci ©Adrian Kuźmiuk

  Night Racing Białystok zorganizowało drugi nocny spot  "Lokalizacja wskoczyła" - głosił post na śledzonym przez ponad pół tysiąca osób profilu FB Night Racing Białystok. Zamiast podanej ulicy - współrzędne geograficzne możliwe do odczytania w google maps.
  Zobacz galerię
  - Po to, aby utrudnić pracę policji - tłumaczy jeden z uczestników wydarzenia. Nie chce podawać nazwiska, aby nie mieć problemów z funkcjonariuszami.


  Współrzędne wskazywały plac w pobliżu ulic Trawiastej i Bagiennej. Ale już na Kazimierza Wielkiego można było spotkać pierwsze radiowozy. Im bliżej celu, tym więcej policjantów, którzy zatrzymywali i legitymowali kierowców jadących na II Spot Night Racing Białystok.

  - Spotykamy się, aby porozmawiać o swojej pasji, jaką jest motoryzacja - mówi uczestnik spotu. - Nie jesteśmy przestępcami, choć policja traktuje nas tak, jakbyśmy nimi byli. Aby tu dojechać, trzeba przejść przez dwadzieścia kontroli.

  Mimo mrozu i policyjnej akcji na spot przyjechało kilkadziesiąt aut. Skąd tak duże zainteresowanie wydarzeniem? Night Racing Białystok jest otwarte dla każdego. Przyjeżdżają tu miłośnicy zarówno hondy, jak i alfa romeo. Spotkamy tu auta za kilka tysięcy złotych, ale i za kilkaset. Dzięki temu na pierwszym spocie pojawiło się ponad trzysta samochodów.

  I Spot Night Racing Białystok - 300 aut, mandaty i zabrane dowody rejestracyjne  - Nie mogliśmy się pomieścić i trzy razy zmienialiśmy miejsce spotkania - mówi uczestnik Night Racing Białystok. - Mimo to policja cały czas za nami jeździła. Były zabierane dowody rejestracyjne i wystawiane mandaty.

  Podczas spotów członkowie Night Racing Białystok urządzają też kwesty.

  - Przy okazji spotkań staramy się zrobić coś dobrego - mówi nasz Rozmówca. - Obecnie zbieramy pieniądze dla dzieci z domu dziecka "Jedynka" przy ulicy Słonimskiej na najpotrzebniejsze rzeczy i może jakiś wyjazd.

  Pieniądze z wcześniejszej zbiórki przekazali dla Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku.

  O nocne działania służb mundurowych zapytaliśmy Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku. Odpowiedź przeczytasz w artykule poniżej:  Zobacz też:
  Kluby samochodowe: Nęka nas policja. Zatrzymują dowody, a na stacji jest wszystko w porządku


  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY