II liga. Szóste zwycięstwo Wigier Suwałki i pozycja lidera tabeli

Adam Muśko
Adam Muśko
Mecz Wigry Suwałki - Motor Lublin
Mecz Wigry Suwałki - Motor Lublin Miłosz Kozakiewicz facebook Wigry Suwałki
Wigry Suwałki wygrały 1:0 u siebie z Motorem Lublin i wróciły na pozycję lidera tabeli II ligi.

Gospodarze zaczęli spotkanie z impetem. Już w pierwszych minutach dwie dobre okazje bramkowe miał Denis Gojko. Najpierw jego strzał obronił Sebastian Madejski, a w drugim przypadku piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Przez pierwsze pół godziny Wigry częściej utrzymywały się przy piłce, spychając rywali na własną połowę. Motor ograniczył się do kontrataków i wrzutek w pole karne. Ale w sumie żaden zespół nie stworzył sobie klarownej sytuacji bramkowej.

W drugiej połowie niewiele się zmieniło. Godny odnotowania był strzał w 57 minucie Tomasza Swędrowskiego po którym z trudem Hieronim Zoch przeniósł piłkę nad poprzeczką. Bramka padła w 63 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bartłomieja Babiarza z trudnej pozycji strzałem głową golkipera gości pokonał Kacper Wełniak. To kolejna asysta Babiarza, a dla Wełniaka trzeci gol w sezonie. Chwilę później Wełniak wypracował rzut wolny przed samym polem karnym, a dobrym uderzeniem tuż nad poprzeczką popisał się Babiarz.

Końcówka spotkania należała do gości, ale nie udało im się odmienić losów spotkania. Wigry wygrały szósty mecz w sezonie i awansowały na pierwsze miejsce w tabeli.

Wigry Suwałki – Motor Lublin 1:0 (0:0)
Bramka:
Kacper Wełniak 63
Wigry: Zoch - Ozga, Karankiewicz, Piekarski (61 Soljic), Dobrotka, Liszka (61 Gierach) - Babiarz, Czułowski (61 Bogusławski), Gojko, Wełniak (75 Aftyka) - Adamek. Trener: Dawid Szulczek.
Motor: Madejski – M. Król, Grodzicki, Wawszczyk, Michota (37 Świderski) - Duda (70 Kunca), Swędrowski, R. Król, Ceglarz (89 Wójcik), Moskwik - Rak (70 Kumoch). Trener: Mirosław Hajdo.
Żółte kartki: Liszka, Wełniak, Soljic - Rak, Moskwik, Kunca.
Sędziował: Patryk Gryckiewicz (Toruń).

Inne wyniki 8. kolejki
Olimpia Grudziądz - Górnik Polkowice 0:1, Znicz Pruszków - Lech II Poznań 2:1, Olimpia Elbląg - GKS Katowice 1:2, Błękitni Stargard - Hutnik Kraków 1:0, Skra Częstochowa - Sokół Ostróda 3:0, Garbarnia Kraków - Stal Rzeszów 0:0, Śląsk II Wrocław - Chojniczanka Chojnice 2:0, KKS 1925 Kalisz - Bytovia Bytów 2:1.