II liga siatkarzy. Porażki Centrum Augustów i Bestios Białystok

Bestios Białystok nie zaliczy tego sezonu do udanych
Bestios Białystok nie zaliczy tego sezonu do udanych Wojciech Wojtkielewicz
Tylko jednego seta wygrali siatkarze dwóch drużyn z województwa podlaskiego uczestniczących w rozgrywkach II ligi mężczyzn. Centrum Augustów przegrało 1:3 z MOS Wola Warszawa, a Bestios Białystok uległ w Olsztynie AZS UWM 0:3.

Mecz w Augustowie był bardzo ważny jeżeli chodzi o środkową część tabeli. Wygrana augustowian przesunęła by ich w tabeli na wyższe miejsce. Niestety, po dobrym, wygranym pierwszym secie z MOS Wola Warszawa 25:19, drugi wyraźne należał do gości. Zespół ze stolicy zwyciężył w nim do 15. Losy meczu decydowały się w trzeciej partii, która zakończyła się walką na przewagi. Niestety, górą byli ponownie goście 32:30. Podłamani siatkarze Centrum w kolejnym secie nie podjęli już walki przegrywając do 14 i cały mecz 1:3 w setach.

W Olsztynie nie było niespodzianki. Białostocki Bestios przegrał 0:3 z akademikami z UWM.

AZS UWM Olsztyn - Bestios Białystok 3:0 (25:20, 25:21, 25:19)
Centrum Augustów - MOS Wola Warszawa 1:3 (25:19, 15:25, 30:32, 14:25)

Inne wyniki:
Camper Wyszków - Trójka Międzyrzec Podlaski 3:2 (23:25, 25:17, 26:24, 22:25, 15:10)
SMS PZPS II Spała - Metro Warszawa 3:0 (25:19, 25:21, 25:16)
Sparta Grodzisk Mazowiecki - Legia Warszawa 3:0 (25:19, 25:19, 37:35)

1. Legia Warszawa 17 43 48:17
2. Sparta Grodzisk Mazowiecki 17 42 47:18
3. SMS PZPS II Spała 17 30 36:26
4. Camper Wyszków 17 29 42:33
5. MOS Wola Warszawa 17 24 33:35
6. Metro Warszawa 17 23 34:40