II liga siatkarzy. BAS Białystok i Centrum Augustów wygrywają po zaciętych meczach

Siedem spotkań i siedem zwycięstw - to bilans siatkarzy BAS-u Białystok
Siedem spotkań i siedem zwycięstw - to bilans siatkarzy BAS-u Białystok Wojciech Wojtkielewicz
Pięciosetowe boje stoczyły nasze drużyny w siódmej serii gier. Tie-breaki skończyły się szczęśliwie i ze zwycięstw 3:2 cieszył się BAS Białystok (z Metro Warszawa) i Centrum Augustów (z Arką Tempo Chełm).

Białostocki lider stracił pierwszy punkt w tym sezonie, a wygrana w stolicy nie przyszła mu łatwo.

- Początek spotkania był dla nas zimnym prysznicem i dopiero od połowy drugiego seta zaczęliśmy odbudowywać się - opowiada prezes BAS-u Białystok Eugeniusz Iwaniuk. - Wzmocniliśmy zagrywkę, zaczęliśmy grać cierpliwie i dokładnie. Szkoda, że tę partię przegraliśmy 26:28, bo prawdopodobnie skończyłoby się to 3:1 dla nas. Ale i tak jestem zadowolony z tego meczu, który był najlepszy w naszym wykonaniu od spotkania z Arką - dodaje.

Przy stanie 0:2 białostoczanie ruszyli do szturmu i w kolejnych odsłonach rozbili rywali do 19 i 17. Walka rozgorzała dopiero w tie-breaku, bo w końcówce sędziowie podjęli kilka kontrowersyjnych decyzji na korzyść przeciwników. Na szczęście nasz zespół wygrał wojnę nerwów i po błędzie gospodarzy triumfował 16:14.

- Każdego w tej lidze da się pokonać i nie stoimy na straconej pozycji - mówił przed meczem z Arką trener Centrum Wojciech Iwanowicz.

Szkoleniowiec ekipy znad Netty miał rację. Co prawda augustowianie przegrali dwa sety, ale podobnie jak BAS podnieśli się i po zaciętej walce pokonali wicelidera 3:2.

WYNIKI 7. KOLEJKI
Metro Warszawa - BAS Białystok 2:3 (25:19, 28:26, 19:25, 17:25, 14:16).
Centrum Augustów - Arka Tempo Chełm 3:2 (22:25, 11:25, 25:17, 26:24, 15:13).

MOS Wola Warszawa - Camper Wyszków 3:1, Trójka Międzyrzec Podlaski - Sparta Grodzisk Mazowiecki 0:3, Lotnik Łęczyca - Huragan Wołomin 3:1, KKS Kozienice - Bzura Ozorków 3:0.

1. BAS BIAŁYSTOK 7 20 21:3

2. Arka Tempo Chełm 7 15 17:10
3. MOS Wola Warszawa 7 14 15:12
4. Bzura Ozorków 7 12 15:12
5. Metro Warszawa 7 12 17:14
6. KKS Kozienice 7 11 14:13
7. CENTRUM AUGUSTÓW 7 10 15:14
8. Sparta Grodzisk Mazowiecki 7 10 13:14