II liga piłki ręcznej. Zwycięstwo i porażka podlaskich drużyn

Bialystok 15.09.2018 pilka reczna ii liga bestios - spr nowe piekuty fot. anatol chomicz / polska press / gazeta wspolczesna / kurier poranny Anatol Chomicz
W czwartej kolejce II ligi piłkarze ręczni SPR Nowe Piekuty pokonali Olimpię Biała Podlaska, a Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka przegrał z Agrykolą Ochota.

Drużyna SPR Nowe Piekuty bardzo pewnie pokonała Olimpię Biała Podlaska. Rywale dotrzymywali kroku gospodarzom do 13 minuty, gdy był jeszcze remis. Wtedy SPR po bramkach Marcina Piekutowskiego, Mateusza Puchalskiego i Wojciecha Steca wyszedł na trzybramkowe prowadzenie 6:3 (22 minuta). Pierwsza połowa zakończyła się wygraną drużyny z Nowych Piekut 11:7. Po przerwie, w 42 minucie SPR wygrywał już 17:9 pewnie zwyciężając w całym meczu 26:15.

Niestety, porażką zakończyło się wyjazdowe spotkanie Szczypiorniaka Dąbrowa Białostocka z Agrykolą Ochota Warszawa 22:28. Nie było to ładne widowisko, które obfitowało w wykluczenia.

W sobotę, 22 października Szczypiorniak będzie miał okazję do rehabilitacji podejmując MKS Piotrkowianin. SPR Nowe Piekuty pauzują.

SPR Nowe Piekuty - UKS Olimpia Biała Podlaska 26:15 (11:7)
SPR: Marcin Piekutowski 9, Wojciech Stec 3, Mateusz Puchalski 3, Krystian Stawierej 2, Arkadiusz Gumieniak 2, Hubert Filipiuk 2, Rafał Kostro 2, Przemysław Kalinowski 1, Michał Jaroszewicz 1, Piotr Brzozowski 1, Michał Łapiński, Kamil Nogal, Karol Roszkowski, Adrian Kostro.

UKPR Agrykola Ochota Warszawa - Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 28:22 (14:15)

Inne wynik: MKS Padwa Zamość - Azoty Puławy II 27:30

1. UKS Olimpia Biała Podlaska 4 9 115:116
2. SPR Nowe Piekuty 3 6 86:78
3. KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 3 6 92:87
4. Azoty-Puławy II 3 6 85:82