II liga piłki ręcznej. Tylko SPR wygrał. Szczypiorniak i Bestios z porażkami

SPR Nowe Piekuty (żółte koszulki)
SPR Nowe Piekuty (żółte koszulki) Wojciech Wojtkielewicz
W II lidze piłki ręcznej z trzech podlaskich drużyn wygrał tylko SPR Nowe Piekuty, który pokonał KS AZS AWF Warszawa 32:29. Przegrał Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka oraz Bestios Białystok.

Piłkarze ręczni SPR Nowe Piekuty sięgnęli po kolejne drugoligowe zwycięstwo pokonując KS AZS AWF Warszawa 32:29. W 14 minucie, po trafieniu Jakuba Bartosiaka SPR prowadził z akademikami ze stolicy 11:7. Rywale doprowadzili jeszcze do przerwy do remisu 16:16, a w drugiej połowie, w 45 minucie objęli prowadzenie 24:21. Na 5 minut przed końcem AZS AWF wygrywał 29:27 i wtedy nastąpiła wspaniała seria drużyny z Nowych Piekut. Po dwie bramki rzucili Kamil Nogal oraz Maciej Porzeziński. A trafienie Jakuba Bartosiaka w ostatniej minucie przypieczętowało wygraną SPR 32:29.

Niestety, kolejną porażkę doznał Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka. Zagrał źle w drugiej połowie spotkania z Agrykolą Ochota Warszawa i przegrał 19:27.

Ostatnia drużyna w tabeli Bestios Białystok przegrał natomiast z AZS UMCS Lublin 29:38.

KS AZS AWF Warszawa - SPR Nowe Piekuty 29:32 (16:16).
SPR Nowe Piekuty: Nogal 4, Broniek 4, Gumieniak 1, Piekutowski 10, Pruszyński 4, Kostro 1, Filipiuk 2, Bartosiak 4, Porzeziński 2.

Bestios Białystok - AZS UMCS Lublin 29:38 (17:19)
Bestios: Kalinowski 2, Matyasz 4, Szczepański 1, Kniotek 5, Jaskurzyński 2, Gawza 2, Puchalski 10, Łapiński 3.

UKPR Agrykola Ochota Warszawa - Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 27:19 (10:9).
Szczypiorniak: Pers 7, Dziemiach 4, Lewkowicz 4, Konstańczuk 1, Kowalczyk 1, Płoński 1, Prusko 1.

Inne wyniki: MKS Padwa II Zamość - Pabiks IMPACT II Pabianice 41:26, UKS MSMS Victoria Łódź - UKS Olimpia Biała Podlaska 20:25

1. UMKS Trójka Ostrołęka 16 42 497:436
2. AZS UMCS Lublin 15 41 518:397
3. KS AZS AWF Warszawa 17 27 502:486
4. MKS Padwa II Zamość 16 25 493:496
5. UKPR Agrykola Ochota Warszawa 16 24 413:400
6. KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 16 24 438:392
7. SPR Nowe Piekuty 14 22 399:391
8. UKS Olimpia Biała Podlaska 15 20 409:425