Bestios Białystok - Trójka Ostrołęka 24:30
Bestios Białystok - Trójka Ostrołęka 24:30 Wojciech Wojtkielewicz
Dwie porażki poniosły podlaskie drużyny w rozgrywkach II ligi piłki ręcznej.

Niestety, dwie porażki poniosły obie nasze drużyny występujące w rozgrywkach II ligi. Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka w meczu na szczycie tabeli uległ na własnym boisku AZS UMCS Lublin 28:29, a Bestios Białystok, także u siebie, nie sprostał Trójce Ostrołęka przegrywając 24:30.

Mecz w Dąbrowie Białostockiej był bardzo wyrównany od pierwszej do ostatniej minuty, a żadnej z drużyn nie udawało się odskoczyć od przeciwnika na większa różnicę niż trzy bramki. W 49 minucie gospodarze wygrywali 23:21, ale siedem minut później to akademicy z Lublina byli górą 28:25. Wtedy to dwie bramki zdobyli Adam Lewkowicz i Paweł Kowalczyk i było już tylko 28:27 dla gości. Niestety w ostatniej minucie AZS trafił i było 29:28. Jeszcze Michał Dziemiach pokonał bramkarza AZS, jednak na odrobienie jeszcze jednej bramki nie starczyło już czasu i Szczypiorniak przegrał 28:29.

W Białymstoku nie było aż tak dużych emocji. Tylko do 15 minuty utrzymywał się jeszcze remis 8:8 w meczu Bestiosu z Trójką Ostrołęka. W kolejnych minutach do głosu doszli skuteczniejsi goście, którzy w 52 minucie wygrywali 27:17, a cały mecz zakończyli zwycięstwem 30:24.

Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka - AZS UMCS Lublin 28:29 (13:13).
Szczypiorniak: Kiedysz - Dziemiach 9, Kowalczyk 5, Lewkowicz 4, Konstańczuk 3, Pers 3, Antonik 2, Citko 1, Kosakowski 1.

Bestios Białystok - UMKS Trójka Ostrołęka 24:30 (12:16)
Bestios: Jackowski - Meira 8, Legaristi 7, Jaskurzyński 4, Puchalski 4, Chaściłowicz 1.