II liga piłki ręcznej. Pewne wygrane liderów tabeli

Adam Muśko
Adam Muśko
Drużyna SPR Nowe Piekuty (żółte koszulki) wygrała trzeci mecz w II lidze.
Drużyna SPR Nowe Piekuty (żółte koszulki) wygrała trzeci mecz w II lidze. Anatol Chomicz
Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka i SPR Nowe Piekuty pewnymi wygranymi rozpoczęły rundę rewanżową w II lidze.

Prowadzący w tabeli Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka wygrał 37:28 wyjazdowe spotkanie z Bestiosem Białystok. Wyjątkową skutecznością popisał się Mateusz Jurgilewicz, który zdobył 18 bramek.

Drużyna z Dąbrowy Białostockiej na dwie kolejki przed końcem rundy zapewniła sobie miejsce w pierwszej dwójce w tabeli i awans do grupy mistrzowskiej, gdzie będą rywalizowały po dwa najlepsze zespoły z czterech grup.

Blisko zapewnienia sobie awansu jest także ekipa SPR Nowe Piekuty, która w czwartej kolejce wygrała 37:31 u siebie z Trójką Ostrołęka. Po pierwszej połowie podopieczni Norberta Marksa prowadzili 17:12, a kilka minut po przerwie ich przewaga urosła do siedmiu trafień (20:13). Takiej przewagi goście nie potrafili zniwelować. W zespole gospodarzy aż 13 razy bramkarza rywali pokonał Maciej Porzeziński.

SPR Nowe Piekuty - Trójka Ostrołęka 37:31 (17:12)