(mark)
Białostoczanki (czerwone koszulki) wygrały derby z Dwójka Łomża
Białostoczanki (czerwone koszulki) wygrały derby z Dwójka Łomża Wojciech Wojtkielewicz
W miniony weekend wystartowała druga liga kobiet. W Białymstoku doszło do wojewódzkich derbów. KPR spotkał się ze spadkowiczem z I ligi Dwójką Łomża.

Klub Piłki Ręcznej Białystok solidnie przepracował okres przygotowawczy już pod okiem nowej trenerki Joanny Strzałkowskiej. Dotychczasowy szkoleniowiec Krzysztof Wieczorek zajmuje się obecnie młodzieżą i poszukiwaniem talentów. Łomżanki zaś to doświadczony zespół, który poznał grę na poziomie pierwszej ligi.

W pierwszej połowie w drużynie Dwójki nie do zatrzymania była Aneta Konert. W skuteczności próbowała przeciwstawić się jej grająca trenerka KPR Strzałkowska i do przerwy Dwójka prowadziła tylko jedną bramką 12:11.

W drugiej połowie kibice, kórzy przybyli na mecz w liczbie 150 obserwowali nadal szybką i dynamiczną grę z obu stron.
W 47 minucie był remis 20:20, a później 21:21 i 22:22. Białostoczanki, które w poprzednim sezonie nie wytrzymywały końcówek, tym razem to one przyspieszyły grę i po trafieniach Karoliny Bursiewicz, Samanty Bałdowskiej i Strzałkowskiej wyszły na prowadzenie 25:22, ostatecznie wygrywając 26:24.

KPR Białystok – Dwójka Łomża 26:24 (11:12).
KPR: Wołosewicz, Kowalko, Tomaszewska – Strzałkowska – 10, Bursiewicz – 7, Bałdowska - 3, Czeska – 3, Nowicka – 2, Trusewicz – 1, Wasilewska, Maksimowicz, Zyrczuk Żar, Rutkowska, Zastocka, Wasilewska, Szwengier Trochimczyk.
Dwójka: Trzcińska – Szczytkowska – 1, Rejka – 5, Matysek – 5, Rutkowska – 1, Kruczkow – 3, Gawkowska, Pisiak – 1, Konert – 8.

Inne wyniki 1. kolejki II ligi kobiet: AZS AWF II Warszawa – APR Radom 25:29, Varsovia II Warszawa – Roxa Lublin 25:32, KPR ROKiS Radzymin – MKS Lublin 27:25.