II liga piłki ręcznej kobiet: KPR Białystok - Dwójka Łomża 29:26. W derbowym starciu górą były gospodynie

Białostoczanki w derbowym meczu pokonały Dwójkę Łomża
Białostoczanki w derbowym meczu pokonały Dwójkę Łomża facebook.com/kprbialystok
Derby województwa podlaskiego w II lidze szczypiornistek dla KPR-u Białystok. Po ciekawym, zaciętym meczu zespół ze stolicy regionu wygrał z Dwójką Łomża 29:26.

Pierwsza połowa toczyła się przy lekkiej przewadze łomżanek. Sześć bramek w tej fazie rzuciła Katarzyna Rejka, a przyjezdne ani razu nie przegrywały, chociaż - z drugiej strony - nie odskoczyły białostoczankom na więcej niż dwa trafienia i po 30 minutach prowadziły 14:12.

Po zmianie stron przez pewien czas górą były zawodniczki Dwójki, które po bramce Patrycji Kruczkow wygrywały już 16:13. Wtedy nastąpił przełom. Gospodynie uszczelniły obronę i ruszyły do szturmu. Już w 37. minucie był remis 16:16 (gol Agnieszki Wasilewskiej), a potem KPR odskoczył na 21:17, dzięki trafieniu bardzo skutecznej Kamili Zastockiej (osiem bramek w całym meczu).

KPR Białystok. Drużyna zagrała mądrze

Łomżanki nie poddawały się i na minutę przed końcem przegrywały tylko 26:27. Ostatnie słowo należało jednak do gospodyń, których zwycięstwo przypieczętowały Joanna Strzałkowska i Wasilewska.

- Nasza drużyna zagrała bardzo mądrze. Doskonale uzupełniała się w ataku i obronie. Najlepsze snajperki z Łomży nie miały czasu przygotować się do rzutu, były natychmiast blokowane - ocenia trener białostoczanek Krzysztof Wieczorek.

WYNIK

• KPR Białystok - Dwójka Łomża 29:26 (12:14).
  • Bramki dla KPR-u Białystok: Kamila Zastocka - 8, Agnieszka Wasilewska - 6, Kamila Ostrowska - 3, Julia Stypułkowska - 3, Joanna Strzałkowska - 2, Eliza Gryko - 2, Martyna Krzyżanowska - 2, Kamila Cierpicka - 1, Wiktoria Augustynowicz - 1, Natalia Till - 1.
  • Bramki dla Dwójki: Katarzyna Rejka - 9, Patrycja Kruczkow - 5, Martyna Matysek - 4, Monika Sawicka - 4, Weronika Serowik 3, Karolina Janus - 1.

1. MKS Karczew 3 9 116-57
2. SMS Lublin 3 9 101-75
3. KPR BIAŁYSTOK 4 6 108-126
4. Varsovia II Warszawa 4 3 86-120
5. DWÓJKA ŁOMŻA 4 0 100-133