II liga piłkarska: Wygrana Wigier, remis Freskovity. Hit skończył się bez goli (zdjęcia)

(wdr, kw)
Piłkarze Freskovity (białe stroje) zremisowali ze Startem Otwock
Piłkarze Freskovity (białe stroje) zremisowali ze Startem Otwock fot. Wojciech Oksztol
Wigry Suwałki pokonały na wyjeździe 1:0 Hetmana Zamość, a Freskovita Wysokie Mazowieckie zremisowała bezbramkowo ze Startem Otwock w 14. serii gier.

Mecz "Mlecznych" ze Startem miał być hitem kolejki. Szyki piłkarzom popsuł jednak rzęsisty deszcz, który padał w Wysokiem Mazowieckiem i utrudniał grę. Trochę lepiej prezentowali się gospodarze, ale podopieczni Piotra Zajączkowskiego nie umieli wykorzystać żadnej z kilku dogodnych sytuacji podbramkowych.

Wiele za to działo się w Zamościu, bo Wigry szybko objęły prowadzenie, by po dwóch żółtych kartkach dla Przemysława Makarewicza już od 27. minuty grać w osłabieniu, a potem nie wykorzystać dwóch rzutów karnych.

Makarewicz zdobył bramkę po dobrze rozegranym rzucie rożnym. A potem przyszły nieszczęścia, bo czerwona kartka nie była jedynym złym wydarzeniem.

- Horror przeżywaliśmy przez pięć minut w końcówce pierwszej części, kiedy graliśmy w ośmiu - opowiada Zbigniew Kaczmarek, trener Wigier. - Głowami zderzyli się Kamil Lauryn i Marcin Rogoziński. Tego pierwszego karetka odwiozła do szpitala, gdzie lekarze na szczęście stwierdzili tylko guza. Drugi obrońca z obandażowaną głową wrócił do gry - dodaje.

W 58. minucie karnego zmarnował Karol Drągowski. Drugi rzut karny, egzekwowany już w doliczonym czasie przez Jakuba Kowalskiego, ponownie obronił golkiper Hetmana Mateusz Prus.

- Ogromnie cieszymy się z wygranej, bo w tym meczu nie mogli zagrać kontuzjowani Daniel Ołowniuk i Vitalijs Zils - kończy Kaczmarek.

Wyniki 14. kolejki:

Hetman Zamość - Wigry Suwałki 0:1 (0:1).

Bramka: 0:1 - Makarewicz (10).
Wigry: Salik - Bajko, Rogoziński, Makarewicz, Lauryn (41. Kesler), Makuszewski (90. Sanni), Drągowski, Danilczyk, Sadowski (73. Kowalski), Chudziński (46. Radzio), Świerzbiński.

Freskovita Wysokie Mazowieckie - Start Otwock 0:0.
Freskovita: Holewiński - Czarnecki, Kołłątaj, Zalewski, Jegliński, Trzaskalski (80. Oświęcimka), Strózik (58. Jóźwiak), Żaglewski, Kołodziejczyk, Bzdęga, Twardowski (70. Jakuszewski).

OKS 1945 Olsztyn - Okocimski Brzesko 3:1, Resovia Rzeszów - Sokół Aleksandrów Łódżki 2:0, Olimpia Elbląg - GKS Jastrzębie 1:3, Pelikan Łowicz - Jeziorak Iława 0:1, Przebój Wolbrom - Kolejarz Stróże 2:3, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Concordia Piotrków Trybunalski 5:1, LKS Nieciecza - Stal Rzeszów 2:0.

Program 15. kolejki:
17-18 października: Wigry - Olsztyn, Stal - Freskovita, Kolejarz - Hetman, Jeziorak - Przebój, Start - Pelikan, GKS Jastrzębie - Nieciecza, Sokół - Olimpia, Concordia - Resovia, Okocimski - Świt.